W technologii 5G najważniejsze jest to, że bardzo obniża finansowy próg wejścia, a więc bardzo wiele firm może stać się udziałowcami tego systemu.

5G jest bardzo uniwersalnym systemem, który już jest na topie wśród tych branż, które wymagają dużej przepływności, dostępu do szerokopasmowego internetu i usług streamingu.

Za chwilę na topie inwestujących w 5G będą branże, które wymagają bardzo niskich opóźnień czyli szybkiej reaktywności systemu na zmiany w otoczeniu. To dotyczy autonomicznych pojazdów, które muszą reagować na dynamiczną sytuację, która dzieje się na drodze, wysyłając sygnały do innych samochodów.

- Na technologii 5G budowane będą także usługi IoT, wymagające modemów i sensorów małych, o niskiej mocy i komunikujących się bardzo małymi paczkami informacji - mówi w rozmowie z MarketNews24 Sławomir Pietrzyk, prezes IS-Wireless. - Obecność takich sensorów możemy wyobrazić sobie wszędzie, na przykład w butach, bo w nich jest bardzo wiele informacji dotyczących naszego sposobu życia.