statystyki

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym mogły poczekać

autor: Sławomir Wikariak05.05.2020, 08:05; Aktualizacja: 05.05.2020, 08:06
Do projektu uchwalonej przez Sejm tarczy antykryzysowej 3.0 dołączono zmiany w prawie telekomunikacyjnym wynikające z dyrektywy, na której wdrożenie mamy czas prawie do końca roku.

Do projektu uchwalonej przez Sejm tarczy antykryzysowej 3.0 dołączono zmiany w prawie telekomunikacyjnym wynikające z dyrektywy, na której wdrożenie mamy czas prawie do końca roku.źródło: ShutterStock

Z Damianem Karwalą, radcą prawny z kancelarii CMS rozmawiał Sławomir Wikariak.

Do projektu uchwalonej przez Sejm tarczy antykryzysowej 3.0 dołączono zmiany w prawie telekomunikacyjnym wynikające z dyrektywy, na której wdrożenie mamy czas prawie do końca roku. Chodzi m.in. o automatyczne przedłużanie umów czy nieprzerwany dostęp do internetu przy zmianie operatora. Pana zdaniem to dobry moment na wprowadzanie tych przepisów?

Kolejna tarcza antykryzysowa rzeczywiście zawiera pakiet zmian w prawie telekomunikacyjnym, i to dość znaczny. Można zrozumieć np. propozycję pozwalającą na rozwiązanie umowy z operatorem bez konieczności wychodzenia z domu (np. poprzez wiadomość e-mail).


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane