statystyki

Waszyngton nie odpuszcza Huaweiowi

autor: Elżbieta Rutkowska10.02.2020, 08:10; Aktualizacja: 10.02.2020, 08:10
Departament Handlu w maju ubiegłego roku wpisał Huaweia i kilkadziesiąt związanych z nim spółek z całego świata na czarną listę podmiotów, którym amerykańskie firmy nie mogą sprzedawać swoich podzespołów ani technologii.

Departament Handlu w maju ubiegłego roku wpisał Huaweia i kilkadziesiąt związanych z nim spółek z całego świata na czarną listę podmiotów, którym amerykańskie firmy nie mogą sprzedawać swoich podzespołów ani technologii.źródło: ShutterStock

Chiński gigant miał ostatnio dobrą passę, jeśli chodzi o europejskie regulacje sieci 5G. Ale ciemne chmury wciąż się nad nim zbierają.

W USA koncern z Shenzhen nadal jest na cenzurowanym. „Stwierdzając, że wszystkie chińskie firmy, prywatne i państwowe, znajdują się pod faktyczną kontrolą Chińskiej Partii Komunistycznej” – rozpoczyna się rezolucja Kongresu Stanów Zjednoczonych zaproponowana przez republikanów i pokazuje, jakie jest podejście do telekomunikacyjnego giganta.

Dokument dotyczy „głęboko niepokojącej” decyzji brytyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Skutkuje ona częściowym dopuszczeniem Huaweia do budowy sieci telekomunikacyjnej piątej generacji (5G) w Wielkiej Brytanii. Amerykańskim kongresmenom to się nie podoba i zachęcają swoich kolegów znad Tamizy do odrzucenia lub poprawienia decyzji „w sposób wykluczający dostawców wysokiego ryzyka, takich jak Huawei, z krajowej infrastruktury 5G”.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane