statystyki

Waszyngton nie odpuszcza Huaweiowi

autor: Elżbieta Rutkowska10.02.2020, 08:10; Aktualizacja: 10.02.2020, 08:10
Departament Handlu w maju ubiegłego roku wpisał Huaweia i kilkadziesiąt związanych z nim spółek z całego świata na czarną listę podmiotów, którym amerykańskie firmy nie mogą sprzedawać swoich podzespołów ani technologii.

Departament Handlu w maju ubiegłego roku wpisał Huaweia i kilkadziesiąt związanych z nim spółek z całego świata na czarną listę podmiotów, którym amerykańskie firmy nie mogą sprzedawać swoich podzespołów ani technologii.źródło: ShutterStock

Chiński gigant miał ostatnio dobrą passę, jeśli chodzi o europejskie regulacje sieci 5G. Ale ciemne chmury wciąż się nad nim zbierają.

W USA koncern z Shenzhen nadal jest na cenzurowanym. „Stwierdzając, że wszystkie chińskie firmy, prywatne i państwowe, znajdują się pod faktyczną kontrolą Chińskiej Partii Komunistycznej” – rozpoczyna się rezolucja Kongresu Stanów Zjednoczonych zaproponowana przez republikanów i pokazuje, jakie jest podejście do telekomunikacyjnego giganta.

Dokument dotyczy „głęboko niepokojącej” decyzji brytyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Skutkuje ona częściowym dopuszczeniem Huaweia do budowy sieci telekomunikacyjnej piątej generacji (5G) w Wielkiej Brytanii. Amerykańskim kongresmenom to się nie podoba i zachęcają swoich kolegów znad Tamizy do odrzucenia lub poprawienia decyzji „w sposób wykluczający dostawców wysokiego ryzyka, takich jak Huawei, z krajowej infrastruktury 5G”.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane