Ciszej nad 5G. Senat zmienia megaustawę

autor: Elżbieta Rutkowska05.08.2019, 07:43; Aktualizacja: 05.08.2019, 08:01
5G

5Gźródło: ShutterStock

Z projektu wykreślono zapisy dotyczące wyłącznie rozwiązań dotyczących łączności najnowszej generacji, by wyciszyć niepokoje społeczne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • Społeczeństwo się zmienia(2019-08-05 13:20) Zgłoś naruszenie 132

  Ja sugeruję następujące reformy. 1. Desmartfonizacja - zakazanie, zdelegalizowanie i nawet zniszczenie smartfonów - do produkcji pozostaną tylko zwykłe, nudne, nie ściągające uwagi komórki - mają służyć tylko do kontaktu krótka rozmowa/sms-y, większe i dłuższe spotkania ludzie mają odbywać realnie. 2. Deinformatyzacja - przywracanie papierowych dokumentów, bez pamiętania haseł i loginów - nikt nie będzie zakładnikiem systemów informatycznych. 3. Płatność gotówką ponad wszystko, jest to niezależność, a poza tym uważam tu także aby dostosować usługi typu rower miejski/hulajnoga do możliwości zapłacenia za nie gotówką. 4. Biometrie całkowicie zakazać( chyba, że zachodzi jakaś naprawdę szczególna potrzeba to wtedy można rozważyć zastosowanie, jednakże za zgodą obywatela) 5. Internet tylko w komputerach, na kablach/światłowodach w domach i miejscach pracy i nigdzie indziej - wi-fi powinno być eliminowane, zakazywane,, delegalizowane i nawet niszczone. 6. Sieć 5g i związany z nią internet rzeczy ostro i skutecznie zbojkotować, nie zgadzamy się na uszczęśliwianie nas na siłę, bez wiedzy, bez pytania nas o zdanie, o zgodzie nie mówiąc - nie ma miejsca na takie chore draństwo. 7. Facebook, Instagram - do kompletnego wyautowania - powinny otrzymać 6 miesięcy na usunięcie wszelkich danych o polskich użytkownikach, a po tym czasie ich domeny internetowe powinny zniknąć z Polski, zanim jednak cały proces by się rozpoczął użytkownicy powinni być poinformowani o tym fakcie stosownie wcześniej, żeby nikt nie był zaskoczony.

  Odpowiedz
 • Zofia(2019-08-06 07:43) Zgłoś naruszenie 100

  Z całym szacunkiem, ale kampanię dezinformacyjną prowadzi właśnie Ministerstwo Cyfryzacji, które od kilku miesięcy nie chcąc odpowiedzi na pytania strony społecznej, przyczynia się do powstawiania co raz to nowych teorii spiskowych. O tym jak MC oszukuje Posłów i obywateli powstaje niezależny film dokumentalny pt. #Raport z Polski – 5G , polecam serdecznie Państwa uwadze , bo już w samym zwiastunie widać jak wyglądały prace na nowelą tej megaustawy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Joszko(2019-08-06 08:38) Zgłoś naruszenie 83

  Fale w częstotliwości 26GHz są w stanie usmażyć każdy żywy organizm. Dlaczego ludzie są tak głupi i pozwalają się zabijać ? To trzeba zablokować kiedy jeszcze jest czas.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • tyle(2019-08-06 18:56) Zgłoś naruszenie 61

  Czy jest zdrowa? Nikt tego nie wie , bo nie ma niezależnych i merytorycznych badań naukowych na ten temat. Jakiekolwiek dywagacje w tym temacie , to zwykły bełkot.

  Odpowiedz
 • apropos(2019-08-07 17:41) Zgłoś naruszenie 61

  Urzednicy slabo znaja nowe technologie a senat tym bardziej.Mamy problem z zacofaniem i niewiedza politykow wszystkich opcji.Cala klasa polityczna kwalifikuje sie do wymiany.

  Odpowiedz
 • Ryszard(2019-08-06 12:16) Zgłoś naruszenie 62

  O to smażenie im chodzi. Oczywiście nie aktorom na lokalnych scenach politycznych, jak np. polskiej, lecz reżyserom. Władze Brukseli i innych miast na zachodzie nie zgodziły się na próby sieci 5G. To też polska ciemnota?

  Odpowiedz
 • Niika(2019-08-06 10:28) Zgłoś naruszenie 50

  Kiedy zapracowany urzędnik - minister miał zapoznać się na przyzwoitym poziomie z nową technologią 5G i to jeszcze w j. angielskim, który zna jako tako????

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane