statystyki

Telekomunikacyjna dziura w pocigach zostanie załatana: PKP Intercity wzmocni sygnał GSM w wagonach

autor: Sylwia Czubkowska05.10.2017, 07:39; Aktualizacja: 05.10.2017, 07:59
Brak zasięgu w wagonach to wina braku dobrych routerów i repeaterów w pociągach.

Brak zasięgu w wagonach to wina braku dobrych routerów i repeaterów w pociągach.źródło: ShutterStock

PKP Intercity analizuje ofertę złożoną przez operatorów, aby zainstalować w wagonach urządzenia wzmacniające sygnał GSM.

Każdy, kto próbował rozmawiać przez telefon albo korzystać z internetu w pędzącym (jak na polskie warunki) pociągu, wie, co znaczy szarpane połączenie albo po prostu brak zasięgu. Klienci skarżą się do kolejarzy i telekomów. Te ostatnie postanowiły coś z tą sytuacją zrobić. „Operatorzy sieci mobilnych przedstawiają inicjatywę wyposażenia wagonów w odpowiednie urządzenia wzmacniające sygnał sieci komórkowych (repeatery), pozwalające na poprawę jakości usług wewnątrz wagonów pasażerskich” – tak w oficjalnym piśmie pisze Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji do PKP Intercity.

– Już nawet w samolotach coraz częściej jest dostępne Wi-Fi. Tym bardziej i internet, i połączenia telefoniczne powinny być też w pociągach. Stąd inicjatywa naszych członków, czyli wszystkich największych operatorów – mówi nam Borys Stokalski, prezes PIIT.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • Łodzianin(2017-10-08 19:30) Zgłoś naruszenie 152

  tylko żeby jeszcze pasażerowie umieli z tego sygnału kulturalnie korzystać, a nie drzeć się na cały wagon przez pół podroży, pozostałych może nie interesują ich sprawy

  Odpowiedz
 • Obywatel(2017-10-09 08:42) Zgłoś naruszenie 77

  Może ktoś powiedzieć: dlaczego płacą kase za bilet mam przebywać w zwiekszonym polu elektromagnetycznym (fal emitowanych przez telefony) bo ktoś chce sobie przez telefon rozmawiać???? Czy ludzie nie zadja sobie sprawy zee szkodliwości pola eletromagnetycznego (radiowego) ???? czy ktoś to nbadał ????????

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Tomek(2017-10-09 13:43) Zgłoś naruszenie 63

  Ciekawe jak to się ma do ustawy zabraniającej używania tym wzmacniaczy (włącznie z karą pozbawienia wolności do lat 2) https://www.uke.gov.pl/szkodliwe-wzmacniacze-gsm-21647

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • janek(2017-10-26 19:08) Zgłoś naruszenie 10

  Podpiszcie umowę z telekomunikacją dla domu a sygnał będzie bardzo dobry i dużo nie będziecie płacić abonamenty . Podaję ich adres ,, Telekomunikacja dla Domu "" Sp.z o.o Al. Jerozolimskie 123 a 02+017 Warszawa i dostaniecie za darmo telefon . od tych oszustw .

  Odpowiedz
 • mądry(2017-11-06 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  pociągi to klatki faradaya. telefon musi pracować prawie z maksmalną mocą nadajnika, przez co grzeje się i szybko rozładowuje. jednak najgorsze jest to ze z maksymalna moca, caly czas podczas uzywania, 2w kolo ciała cały czas. dłuższe częste podruże skutkować będą rakiem i tyle.

  Odpowiedz
 • ANTYPOLAKKKKK(2017-11-01 13:16) Zgłoś naruszenie 00

  OSTATNIO SZOKOWAŁ MNIE REPORTAŻ, O NIEGOSPODARNOŚCI W MOLOCHU,O SMIESZNEJ NAZWIE POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE!!!OTÓŻ,NA BOCZNICACH W WARSZAWCE, STOJĄ LOKOMOTYWY, CAŁE SKŁADY POCIĄGÓW, ZAKUPIONYCH Z UE KASY, KTÓRE NISZCZEJĄ I SĄ DEWASTOWANE!!!ROCZNIE PŁACIMY ZA TO 600 TYS ZŁ!!!NA PYTANIE DZIENNIKARZA Z TVN24, KTO ZA TO ODPOWIADA,RZECZNIK PKP.LAWIROWAŁA I ROBIŁA Z SIEBIE GŁUPKA!!TEN JEDEN PRZYKŁAD,PKAZUJE JAKIE TO BAGNO,TA FIRMA!!

  Odpowiedz
 • ANTYPOLOOOO(2017-10-29 18:39) Zgłoś naruszenie 00

  POLSKIE KOLEJE TO XIX WIEK, W MYŚLENIU DECYDENTÓW TEJ ŚMIESZNEJ FIRMY!!JEDNAK 90% WINY,ŻE PKP JEST TAKIE JAKIE JEST, TO NIESTETY GŁUPIA I FAŁSZYWA KLASA POLITYCZNA!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane