statystyki

Łagodniejsze wymogi dla opiekunów w schroniskach

autor: Michalina Topolewska19.10.2020, 17:00
Obecnie jest tak, że opiekunem w schronisku może zostać osoba, która ma co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz odbyty kurs udzielania pierwszej pomocy.

Obecnie jest tak, że opiekunem w schronisku może zostać osoba, która ma co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz odbyty kurs udzielania pierwszej pomocy.źródło: ShutterStock

Osoby z wykształceniem zawodowym oraz rocznym doświadczeniem w pracy z osobami bezdomnymi będą mogły pracować jako opiekunowie w placówkach udzielających im schronienia.

Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 1507 ze zm.). Jej przepisy wyróżniają cztery rodzaje placówek dla bezdomnych: schroniska, schroniska z usługami opiekuńczymi, noclegownie i ogrzewalnie. Artykuł 48a ustawy określa, jakie kwalifikacje mają mieć ich pracownicy, i to właśnie w tym zakresie nastąpią modyfikacje.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane