statystyki

Kolejne wątpliwości w związku z FIL

autor: Katarzyna Nocuń15.09.2020, 17:00
ZPP zwrócił się jednak do ministra infrastruktury o jednoznaczne stanowisko w tej sprawie. – Biorąc pod uwagę fakt, iż samorządy planują gospodarowanie tymi środkami, proszę potraktować tę sprawę jako bardzo pilną – czytamy w piśmie skierowanym do szefa MI.

ZPP zwrócił się jednak do ministra infrastruktury o jednoznaczne stanowisko w tej sprawie. – Biorąc pod uwagę fakt, iż samorządy planują gospodarowanie tymi środkami, proszę potraktować tę sprawę jako bardzo pilną – czytamy w piśmie skierowanym do szefa MI.źródło: ShutterStock

Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1430) nie pozwala samorządom na pokrywanie wkładu własnego ze środków z budżetu państwa ani ze środków europejskich.

Samorządowcy nie są więc pewni, czy na wkład własny na remont czy budowę drogi mogą przeznaczać środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (FIL). Ten zasilany jest bowiem tzw. funduszem covidowym, czyli z wpłat z budżetu państwa, w tym ze środków europejskich.

Sprawa jest pilna, bo na początku września wojewodowie wypłacili JST środki z pierwszej puli 6 mld zł, które mają rozruszać spowolnioną epidemią lokalną gospodarkę i pomóc samorządom w realizacji nowych lub planowanych wcześniej inwestycji.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane