statystyki

Niższa dotacja, gdy frekwencja w Dziennych Domach i Klubach „Senior+” spadnie poniżej 50 proc.

autor: Michalina Topolewska16.06.2020, 18:00
senior

seniorźródło: ShutterStock

Do końca roku będą obowiązywać złagodzone wymogi związane z finansowaniem miejsc w Dziennych Domach i Klubach „Senior+”. Zostały one wprowadzone przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) z uwagi na epidemię koronawirusa.

Zmiana dotyczy modułu drugiego tegorocznej edycji programu „Senior+”. W jego ramach gminy oraz powiaty mogły ubiegać się o przyznanie dofinansowania na pokrycie kosztów utrzymania miejsc w placówkach, które powstały w poprzednich latach. Wysokość dofinansowania w 2020 r. wynosi 300 zł miesięcznie w przypadku osoby korzystającej z usług domu lub 200 zł, gdy uczestniczy w zajęciach organizowanych w klubie. Zgodnie z założeniami programu samorząd jest zobowiązany do prowadzenia dziennych list obecności, na podstawie których ustalana jest miesięczna frekwencja. Jeśli okaże się, że w danym miesiącu jest o 30 proc. mniejsza od liczby dotowanych miejsc w placówce „Senior+”, każde dofinansowywane miejsce poniżej tego limitu jest uznawane za koszt niekwalifikowany. To zaś oznacza konieczność zwrotu części dotacji jako pobranej w nadmiernej wysokości.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane