statystyki

Czy włodarz może przenieść wydatki między działami klasyfikacji budżetowej?

autor: Marcin Nagórek19.04.2020, 16:00; Aktualizacja: 09.07.2020, 13:35
Czy regulacje tarczy antykryzysowej na to pozwolą? Czy nie podważy tego regionalna izba obrachunkowa?

Czy regulacje tarczy antykryzysowej na to pozwolą? Czy nie podważy tego regionalna izba obrachunkowa?źródło: ShutterStock

Co do zasady po stronie organu wykonawczego brak jest kompetencji do dokonywania zmian (przeniesień) wydatków między działami klasyfikacji budżetowej. Jednak wyjątek od tego wprowadza specustawa o COVID-19 w art. 15zn pkt 1 i 2.

W związku z koniecznością zwiększenia pomocy społecznej dla mieszkańców miasta (osób starszych wymagających opieki) burmistrz chce wydać zarządzenie w sprawie zmiany uchwały budżetowej i przenieść wydatki z działu 855 rozdział 85510 klasyfikacji budżetowej do działu 852 rozdział 85228. Czy regulacje tarczy antykryzysowej na to pozwolą? Czy nie podważy tego regionalna izba obrachunkowa?


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane