statystyki

Już 135 tys. osób otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne

autor: Michalina Topolewska02.04.2019, 10:38; Aktualizacja: 02.04.2019, 10:38
O 12,5 tys. zwiększyła się w 2018 r. liczba otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.

O 12,5 tys. zwiększyła się w 2018 r. liczba otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.źródło: ShutterStock

O 12,5 tys. zwiększyła się w 2018 r. liczba otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) w piśmie skierowanym do senackiej komisji rodziny, polityki senioralnej i społecznej, która pracuje nad zmianą przepisów dotyczących pomocy dla opiekunów, przedstawiło ostatnie statystyki dotyczące świadczenia pielęgnacyjnego. Okazuje się, że na koniec ubiegłego roku ich liczba wynosiła 135,7 tys., co oznacza wzrost w porównaniu z 2017 r., kiedy gminy wypłacały średnio 123,2 tys. świadczeń.

Resort podał też dane o tej formie wsparcia z podziałem na wiek osoby niepełnosprawnej, nad którą sprawowana jest opieka. I tak, liczba opiekunów zajmujących się członkiem rodziny poniżej 18. roku życia, czyli głównie rodziców mających niepełnosprawne dziecko, którzy pobierają świadczenie, wynosi 87 tys. Pozostałe 50 tys. stanowią osoby, którym jest wypłacane wsparcie z uwagi na opiekę nad niepełnosprawnym krewnym, który jest pełnoletni.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane