statystyki

Wypadki przy pracy: Decyduje rozmiar krzywdy w dacie wydania wyroku

autor: Łukasz Prasołek16.04.2015, 11:22; Aktualizacja: 16.04.2015, 11:49
Linia orzecznicza

Linia orzeczniczaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

TEZA: Określenie wysokości zadośćuczynienia pieniężnego (art. 445 par. 1 k.c.) zależy wyłącznie od rozmiaru krzywdy ocenionego przez sąd według stanu rzeczy istniejącego w dacie zamknięcia rozprawy, wobec czego pozbawione znaczenia dla rozstrzygnięcia w tym przedmiocie jest zarówno to, że kwota żądana z tego tytułu została podwyższona w toku procesu, jak i to, jakie przyczyny spowodowały takie rozszerzenie powództwa.

Sygn. akt III PK 24/14


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • troll(2015-04-17 02:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli dobre zrozumiałem, to w takim razie jest to kolejny durny zapis. Taki hipotetyczny przykład, wcale nie oddalony od realiów. Wyobraźmy sobie (a w naszym "cudnym" państwie bardzo łatwo sobie to wyobrazić), że w danym sądzie toczy się rozprawa sądowa o odszkodowanie już od wielu lat. W międzyczasie poszkodowany przeszedł operacje i większość rehabilitacji, jego stan zdrowia na moment zamknięcia sprawy nie jest może idealny, ale uległ przez ten czas znacznej poprawie. Po wypadku w pracy zaś był bardzo zły. Czy to znaczy, że dostanie znikome odszkodowanie, bo przez ileś tam lat rozprawy sądowej doszedł niemal całkowicie do zdrowia? Przecież to ociera się o absurd.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane