statystyki

Od 1 kwietnia zmiana pracy bez nowych badań lekarskich

autor: Tomasz Zalewski18.02.2015, 07:18; Aktualizacja: 18.02.2015, 08:08
Od 1 kwietnia wchodzą w życie zmienione przepisy kodeksu pracy.

Od 1 kwietnia wchodzą w życie zmienione przepisy kodeksu pracy.źródło: ShutterStock

Nowy pracodawca nie będzie musiał kierować zatrudnianego pracownika na badania lekarskie, jeśli przyniesie on ze sobą orzeczenie potwierdzające zdolność do pracy w poprzedniej firmie.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia dotyczącego nowych zasad przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych dla celów przewidzianych w kodeksie pracy.

Od 1 kwietnia wchodzą w życie zmienione przepisy kodeksu pracy. Zgodnie z nimi badaniom nie podlegają osoby przyjmowane do pracy u innego pracodawcy w ciągu 30 dni po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniego zatrudnienia. Przy czym zatrudniany będzie musiał przedstawić w nowej firmie aktualne orzeczenie lekarskie, w którym będzie brak przeciwwskazań do pracy w warunkach opisanych w skierowaniu na badania wystawionym przez poprzedniego pracodawcę.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane