60 dni na przygotowanie planu pomocy dla bezrobotnego

autor: Marcin Rybicki12.03.2014, 12:56; Aktualizacja: 12.03.2014, 12:56

60, a nie 30 dni, na przygotowanie indywidualnego planu działania od momentu ustalenia profilu pomocy dla osoby bezrobotnej - to jedna z poprawek, którą do rządowego projektu zmiany ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zaproponowała sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • stann(2014-03-13 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Aktywizować trzeba PRACODAWCÓW a nie bezrobotnych.

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-03-13 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Poprosiłem żonę o wypisanie się z ewidencji osób bezrobotnych, ponieważ nie stać nas na ponoszenie wydatków związanych z poszukiwaniem pracy, bez nadziei, że te wydatki się kiedyś zwrócą.

    Odpowiedz
  • Vox61(2014-03-13 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Po ponad 5 letnim okresie bezrobocia w czasie którego PUP w Gdyni nie zrobił NIC aby mi pomóc nie mam najmniejszego zamiaru poddawać się jakiemuś poniżającemu profilowaniu , które będzie tylko kolejnym wybiegiem uzasadniajacym potrzebę istnienia i działania bezproduktywnych urzędów pracy.Sprawą marnotrawienia pieniędzy przeznaczanych na walkę z bezrobociem powinna zajać sie prokuratura.Co stało się ze środkami na moje wyjście z bezrobocia ? Dlaczego nie objęto mnie żadnym z dotychczasowych programów ?

    Odpowiedz
  • malina(2014-03-13 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Profilowanie czyt. SEGREGACJA . A skąd gaz...

    Odpowiedz
  • jeszcze pracownik(2014-03-14 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobotnych zatrudnić do aktywzacji ludzi pracujących w urzędach pracy , bo nie robią nic po prostu brak im profesjonalizmu.

    Odpowiedz
  • bezpartyjny(2014-03-12 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ten plan to "gonić króliczka , a nie złapać go". Czyli udawać , że coś się robi.

    ""Tylko wzrost gospodarczy, właściwe kształcenie młodych ludzi i budowa tanich w utrzymaniu mieszkań może spowodować, że w sposób rzeczywisty, a nie fikcyjny, ta sytuacja może ulec zmianie - stwierdziła posłanka Zofia Popiołek z Twojego Ruchu""

    I pod tą opinią jestem w stanie się "podpisać " - nie pod Twoim Ruchem ale pod samą opinią.

    Odpowiedz
  • Ślązak(2014-03-12 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Okazuje sie, że problem ze znalezieniem pracy w takim, np. zapyziałym Przemyślu, gdzie oprócz urzędów, przemytników, słuzb mundurowych i klerykalnych, tkwi nie w stanie upadku tego miasta, ale w moim chorym umyśle, który trzeba leczyć.

    Odpowiedz
  • Bezrobotny_1(2014-03-12 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    ""Aktywizacja" ma przygotować bezrobotnego do lepszego radzenia sobie na rynku pracy i może obejmować skierowanie go do wykonywania prac społecznie użytecznych zorganizowanych przez gminę."
    Niech bezrobotni za pie przają w czynie społecznym, a urzędasy wezmą za to grube premie.
    Wiać z tego kraju ludziska, wiać...

    Odpowiedz
  • Anka(2014-03-13 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest taka,że sporo osób nie chce pracować za płacę minimalną,a 95% ofert urzędów pracy to takie płace. Dojazd do pracodawcy to czasem koszt 300 zł,trzeba się ubrać,mieć 2 gie śniadanie,buty. Jak ktoś ma 3 dzieci ,ma pracować i dalej żyć w nędzy to taka praca jest zwyczajnie bez sensu. W Polsce bezrobocie nie jest ,przynajmniej w dużych miastach,tak dużym problemem.Problemem są żenująco niskie płace.

    Odpowiedz
  • ?(2014-03-17 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo stan, Widać,że są jeszcze MYŚLĄCY ludzie.Nic nikt nie poprawi dopóki pracodawcy nie zechcą zatrudniać?

    Odpowiedz