statystyki

Policjant przejdzie na emeryturę bez względu na wiek

autor: Bożena Wiktorowska04.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 04.06.2019, 07:45
Czas służby ma być określany w okresach rozliczeniowych od 1 stycznia do 30 czerwca oraz od 1 lipca do 31 grudnia.

Czas służby ma być określany w okresach rozliczeniowych od 1 stycznia do 30 czerwca oraz od 1 lipca do 31 grudnia.źródło: ShutterStock

1 lipca mają się zmienić zasady przechodzenia funkcjonariuszy na emerytury. Osoby, które rozpoczęły służbę 1 stycznia 2013 r., nie będą już musiały czekać na zakończenie aktywności zawodowej do ukończenia 55. roku życia. Wystarczy, że będą miały 25 lat służby. Rozwiązanie to będzie obowiązywało we wszystkich służbach mundurowych.

Takie zmiany zakłada projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji..., który został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Rząd ma go przyjąć w II kw. tego roku.

Kodeks pracy 2019 – Nowe Wydanie. Praktyczny komentarz z przykładami >>>>

– To efekt porozumienia ze stroną rządową – wyjaśnia Andrzej Szary, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów.

Porozumienie zostało podpisane 8 listopada 2018 r. przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz stronę społeczną reprezentowaną przez przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

Jak przejść na emeryturę?


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Chudy byk(2019-06-04 09:12) Zgłoś naruszenie 224

    U jednych tzw "prawa nabyte" są respektowane,u innych nie.Będziemy dymać do 65 lat,mając niejednokrotnie po 50 lat stażu pracy. Ot cała Polska.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mieczysław(2019-06-04 12:52) Zgłoś naruszenie 204

    Świetnie. I ja schorowany wycięczony ciężką pracą będę na takiego byka tyrał przez 50 lat. K....mać. Tym krajem rządzą by...a nie ludzie

    Odpowiedz
  • Andrzej(2019-06-04 15:36) Zgłoś naruszenie 192

    A kiedy wreście można będzie przechodzić na emeryturę po 35 latach pracy kobiety i 40 latach pracy mężczyzni skoro tacy mundurowi już po 25 latach pracy mogą przechodzić na emeryturę my zaczęliśmy pracę od 15 roku życia a oni . Pozdrawiam 44 lata pracy i dalej pracuję by mundurowi mogli iść na emeryturę po 25 latach ciężkiej harówy .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-06-04 08:30) Zgłoś naruszenie 156

    Super ,bardzo mi się to podoba tylko co z tymi co mają 50 lat i wiecej pracy nie licząć pracy w szkodliwych ,nieb warunkach pracy jak rteć ,promieniowanie izotopowe wysok ciśni ,temp pyły i gazy wybuch ,nieb napiecia ,straszny hałas ito itp ,co z takimi co w tych warunkach pracowali po 1000dni nadgodzin w swięta i naz mianach. Mówicie niemożliwe?

    Odpowiedz
  • 55 to młody byk(2019-06-04 10:35) Zgłoś naruszenie 126

    Przecież PO pitolilo że powinno się być aktywnym zawodowo do 80tki. Może nie na pierwszej linii ale doświadczony Policjant powinien pracować do 65 roku życia i tyle.

    Odpowiedz
  • oszusci(2019-06-04 10:39) Zgłoś naruszenie 99

    nauczycieli wykiwali mieli przechodzicpo 30 latach i zaden polityk nie zostal doprowadzony do odpowiedzialnosci karnej za oszukanie ludzi zero odpowiedzialnosci

    Odpowiedz
  • korina(2019-06-04 11:59) Zgłoś naruszenie 87

    A nauczyciele to co? Odebrali nam prawa nabyte-mam nadzieję, że teraz PiS przywróci nam emerytury po 30 latach pracy bez względu na wiek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak placacy podatki(2019-06-05 07:48) Zgłoś naruszenie 60

    Funkcjonarjusz kosztuja wiecej niz 500+ nie powinno byc zadnych przywilejow zawodowych.w calej europie mumdurowka pracuje do 65 roku zycia.

    Odpowiedz
  • od proste(2019-06-04 20:02) Zgłoś naruszenie 511

    było sie przyjąć do służb mundurowych a nie narzekać teraz. :))

    Odpowiedz
  • gall anonim(2019-06-04 22:46) Zgłoś naruszenie 50

    A jak wszyscy piekarze poszli by do służb mundurowych to baranie gdzie byś kupił chleb

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dziś - OPOZYCJA(2019-06-04 10:38) Zgłoś naruszenie 47

    Jak dojdziemy do władzy to za każdy rok służby dla Państwa PiS ( od 2016 do 2020) będzie < -10 %> mniej do emerytury.

    Odpowiedz
  • r63(2019-06-05 15:47) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego pracującym w różnych zawodach nie liczą tego że musieli dwa lub trzy lata poświęcić służbie wojskowej wbrew własnej woli,dlaczego nie liczą im tych lat tak jak zawodowym.Czy to nie jest przypadkiem dyskryminacja czy też wyzysk dla idei w imię patriotyzmu !? Czy ludzie pracy tak jak w latach 80tych znowu muszą wyjść na ulice by walczyć o swoje prawa,dlatego,bo tym razem rządy solidarnościowe ich olały !?

    Odpowiedz
  • kutrop(2019-06-06 15:13) Zgłoś naruszenie 10

    A robole nadal menowie do 65 lat a panie do 60. KONSTYTUCJA.

    Odpowiedz