statystyki

Wspólna palarnia dla pracowników palących papierosy tradycyjne i elektroniczne. Czy to zgodne z prawem?

autor: Maciej Ambroziewicz13.10.2018, 11:30
Przepisy nie przewidują obowiązku rozdzielenia palarni dla osób palących tradycyjne wyroby tytoniowe, nowatorskie wyroby tytoniowe i papierosy elektroniczne.

Przepisy nie przewidują obowiązku rozdzielenia palarni dla osób palących tradycyjne wyroby tytoniowe, nowatorskie wyroby tytoniowe i papierosy elektroniczne.źródło: ShutterStock

Pracodawca wyznaczył jedną palarnię dla pracowników palących papierosy tradycyjne i elektroniczne. Czy jego działanie jest zgodne z prawem?

W pomieszczeniach zakładów pracy zabronione jest palenie nie tylko wyrobów tytoniowych, lecz także papierosów elektronicznych. Właściciel lub zarządzający danym obiektem może jednak wyznaczyć palarnię, a więc pomieszczenie wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych, odpowiednio oznaczone, które będzie służyć wyłącznie do palenia wyrobów tytoniowych lub papierosów elektronicznych. Musi ono być zaopatrzone w wywiewną wentylację mechaniczną lub system filtracyjny w taki sposób, aby dym tytoniowy, para z papierosów elektronicznych lub substancje uwalniane za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego nie przenikały do innych pomieszczeń. Takiej możliwości nie ma jednak m.in. w obiektach, w których są udzielane świadczenia zdrowotne czy w jednostkach organizacyjnych systemu oświaty (szkoły, przedszkola), na terenie takich placówek palenie tytoniu jest bowiem bezwzględnie zakazane.


Pozostało jeszcze 45% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane