Policjanci uciekają ze służby

autor: Bożena Wiktorowska11.09.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.09.2018, 11:36
Z danych Komendy Głównej Policji (stan na 1 lipca br.) wynika, że brakuje już 6276 policjantów.

Z danych Komendy Głównej Policji (stan na 1 lipca br.) wynika, że brakuje już 6276 policjantów.źródło: ShutterStock

W Polsce brakuje 6,3 tys. funkcjonariuszy. W dodatku więcej z nich odchodzi ze służby, niż do niej wstępuje. Z najnowszych danych Komendy Głównej Policji, do których dotarliśmy, wynika, że od stycznia do lipca przyjęto 1804 osoby, a zwolniło się 2822 policjantów. Najgorzej jest w Katowicach, gdzie odeszło 351 mundurowych (przyjęto 175).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (71)

  • koper(2018-09-11 08:55) Zgłoś naruszenie 734

    Niestety państwo musi znaleźć pieniądze na wynagrodzenie dla swoich pracowników. Inaczej się rozpadnie. A skąd wziąć pieniądze? Najlepiej zacząć od góry i zwolnić część ministrów oraz co najmniej 2/3 wiceministrów.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • nk(2018-09-11 09:15) Zgłoś naruszenie 624

    Problem narasta od lat. Niedługo nie będzie komu pracować w szkołach (nadal kilka tysięcy wakatów nie obsadzonych), sądach, itd. Tu nikt nie da sobie zamydlić oczu podwyżką rzędu 10%, tu potrzeba wzrostu o min. 50%, bo przez lata nie było żadnych znaczących podwyżek a za pensję niewykwalifikowanego pracownika specjalista pracować nie będzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marcel (2018-09-11 10:42) Zgłoś naruszenie 272

    ŚREDNIO.....SLOWO KLUCZ!!!!

    Odpowiedz
  • 🤨(2018-09-11 10:44) Zgłoś naruszenie 425

    Nie wiem jak MSWiA wlicza te 800 podwyżki gdzie ja na 5 grupie najpierw dostałem ok 250 zł brutto w tym roku nic a w 2019 roku ma być 309 zł brutto czyli wyjdzie ok. 560 zł brutto to gdzie te pozostała różnica brakująca 😡

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Fred(2018-09-11 11:03) Zgłoś naruszenie 2064

    Uciekają młodzi, ktorzy nie nadają się do tej formacji i starzy, ktorzy nabyli prawa emerytalne wg starych zasad. Bujdą na resorach jest uciekanie młodych do dyskontów. Nikt za 2600 brutto nie bedzie rezygnował z małowysiłkowej roboty, na rzecz nudnej pracy w dyskoncie, gdzie trzeba rozładować dziennie 18 palet z towarem. Praca w policji nie jest trudna, wytapia się czas maksymalnie. Wystarczy spojrzeć na pracę drogówek, gdzie do jednego zdarzenia potrafią przyjechać trzy radiowozy plus prewencja i stać jak kołki trzy godziny. Jakby prywatne firmy pracowały wedlug takiego klucza, nie zarobiłyby na ZUS nawet. Poza tym, trzynastka, mundurówka, nagrody, awanse, uznaniowe dodatki, jubileuszówki, realna możliwość awansu, ciekawa praca, możliwość ściemniania - która cywilna praca zapewni takie coś?

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Remo(2018-09-11 11:08) Zgłoś naruszenie 246

    Trzeba zaznaczyć że te kwoty podwyżek to kwota brutto!!!!! 23% i tak wraca do panstwa!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joachim(2018-09-11 11:12) Zgłoś naruszenie 1140

    Słaby nabor do policji to wynik słabego materiału, który nie przechodzi rekrutacni. Chetnych jest full. I w te bajdurzenje związkowe nie należy wierzyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alpinista(2018-09-11 12:11) Zgłoś naruszenie 363

    Ciarka po prostu kłamiesz? No... Ale ciemny lud to kupi.... W lutym się żegnamy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-09-11 13:12) Zgłoś naruszenie 8037

    Ponieważ ta policja to "polityczna policja PIS" , a zatem broniła autokratycznych ich rządów o cechach totalitarnych ,dlatego o przelicznik ich emerytur winien wynosić O% za każdy rok służy dla PIS . Odebrać im świadczenia emerytalne za występowanie przeciwko społeczeństwu obywatelskiemu i przyzwoleniu niszczenia i łamania Konstytucji.....................................

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • emeryt(2018-09-11 13:15) Zgłoś naruszenie 664

    Zielińskiego i urzędasów z MSWiA oraz KG Policji wysłać na patrole uliczne. Ministrowie -profesjonaliści pokażcie społeczeństwu jak przydatni jesteście na ulicach polskich miast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • WROCKUS(2018-09-11 13:16) Zgłoś naruszenie 282

    BYLE JAKIE ZAROBKI+BYLE JAKIE KADRY... WY UDAJECIE, ŻE PŁACICIE,ONI UDAJĄ ZE PRACUJĄ... JAK NIE MOGĄ W PRACY ZAROBIĆ LEGALNIE,ROBIĄ TO POZA PRACĄ.. TANI URZĘDNIK PAŃSTWOWY,TO RYZYKOWNE DLA PODATNIKA ROZWIĄZANIE...

    Odpowiedz
  • Oficer Naczelnik WDŚ(2018-09-11 13:19) Zgłoś naruszenie 932

    Kiedyś mój 21 letni syn, student 3 roku AWF, koszykarz zapytał "tato a może do Policji?" Powiedziałem "po moim trupie". Stracisz zdrowie, stracisz szacunek do samego siebie. Będziesz orał dniami i nocami w ciężkim stresie, za co ci obywatel napluje w twarz, złodziej wyśmieje. Zapytał się wtedy co mną kierowało, młodego mgr. inż. świeżo po studiach w 1995 roku by wstąpić do Policji. Wtedy były inne czasy, niepewność, brak perspektyw, zmiany itd. Teraz po prawie 24 latach służby mając w perspektywie tamte czasy (szybka oficerka, stanowisko kierownicze) można jakoś tę moją decyzję usprawiedliwić. W dzisiejszych czasach poleciłbym tę robotę tylko najbardziej znienawidzonej osobie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • winotam(2018-09-11 13:33) Zgłoś naruszenie 5838

    Najlepiej zamknąć ten resort ,przecież korzyści nie ma żadnych i wziąć przykład z Zachodu ,kto to widział aby mieć takie uprawnienia żeby na emeryturę przechodzić po kilkunastu latach pracy,mało tego żadnych ograniczeń w podejmowaniu następnej pracy.Te akcje strajkowe lub strajk włoski to niby z jakiego powodu,przecież jak się zatrudniali pewnie wiedzieli za ile będą pracować.I na koniec nie ma potrzeby aby ich było więcej przecież nareszcie miesięcznice smoleńskie się skończyły,a pilnowanie pomników przed nałożeniem koszulki z napisem KONSTYTUCJA to nie ściganie przestępców,raczej zabawa w chowanego,policja jest nie od tego.Ament

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • zostaliście oszukani jak wielu(2018-09-11 14:28) Zgłoś naruszenie 325

    Jeżeli najwyższe organa w Kraju nie szanują praw nabytych,nie szanują ustawy,byle ministerialny pacan może decydować o tym komu i w jakiej wysokości zabrać świadczenia rentowe,inwalidzkie czy emerytalne nie zważając na prawo,to kto zdecyduje się tyrać lata w służbie.Wszystko po to by potem dowiedzieć się,że służył na rzecz takiej czy innej władzy,że było mu dane żyć w totalitarnym czy reżimowym dyktatorskim rządzie-? To co zrobiono za sprawą tego rządu z tą instytucją,nie mam wątpliwości-to sabotaż.Celowe i świadome działanie partii by osłabić aparat bezpieczeństwa wewnętrznego.Podobnie rzecz się ma z Konstytucją i Sądami w Polsce.Taki rozbiór praworządności nie bierze się z przypadku.To były-są celowe przemyślane świadome decyzje.Efekt takiego sabotowania wszyscy widzimy dzisiaj.

    Odpowiedz
  • Wiesiek13(2018-09-11 20:59) Zgłoś naruszenie 122

    Te 800 złotych to jak zwykle średnia!!!Płace i dodatki to rosną kierownictwu,a ono sobie "dobrze" przyznaje bo jak uciekać na emeryturę to z porządnego uposażenia.Dla tych na grupach od 1 do 3 to nie ma i nie będzie porządnej kasy...Ciekawe kto w przyszłym roku obsłuży zdarzenie i pojedzie na interwencję,bo raczej nie kreatorzy mierników i progów satysfakcji nie ruszą się zza biurek-bo by się pogubili.1OO lecie policji bez szeregowych na ulicy!?

    Odpowiedz
  • pitupitu(2018-09-11 21:05) Zgłoś naruszenie 130

    Rząd jak to już kiedyś ktoś powiedział sam się wyżywi , a tym samym i sam się obroni - formy protestu kiedyś już stosowane, które nie przyniosły efektu, szczególnie strajk włoski można sobie między bajki włożyć - tak więc spokojnie

    Odpowiedz
  • były wojskowy (2018-09-11 21:06) Zgłoś naruszenie 201

    uwaga przyszli policjanci !! będzie jak wcześniej !! byłeś w pracy za pisu to nie dostaniesz emerytury!! tak jest cały czas bo to komuna - okres przejściowy itd !! tak robią teraz z nami po czasach komuny !! byłeś potrabny aterz na śmietnik histori be żadnych praw i podwyżek - zdychaj przy 1000 PLN brutto

    Odpowiedz
  • Represjonowany bez powodu POLICJANT (2018-09-11 23:19) Zgłoś naruszenie 325

    Tylko głupek idzie do Policji gdzie emerytura nie jest "prawem nabytym" i tak jak zrobili to 16.12.2016 starszym kolegom, można ją w jedną noc odebrać ustawą ... i to bez powodu w barbarzyńskim trybie zbiorowym !!!

    Odpowiedz
  • emeryt policyjny(2018-09-12 01:07) Zgłoś naruszenie 171

    Moich trzech synów się starało. Każdemu mówiono że miał za mało punktów na mulitiselekcie. Pojechali do Niemiec gdzie ostatnio jeden z nich otrzymał telefon z KWP czy ma chęć do pracy w Policji. odpowiedział że tak. Podano mu kwotę więc niewiele straci około 200 zł. Syn odpowiedział że pracuje ale zarabia w euro a nie w złotówkach więc dzwoniący odpowiedział że przeprasza za fatygę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Odejścia to będą w I kwartale 2019r.(2018-09-12 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Bo wtedy płacą dodatki.... Oj będzie się działo.

    Odpowiedz