statystyki

48 zł więcej do wynagrodzenia strażnika więziennego

autor: Bożena Wiktorowska01.08.2018, 07:56; Aktualizacja: 01.08.2018, 08:56
Osoby, które zdobyły stopień chorążego, otrzymają dodatek podniesiony do 500 zł, a stopień podoficerski – do 400 zł.

Osoby, które zdobyły stopień chorążego, otrzymają dodatek podniesiony do 500 zł, a stopień podoficerski – do 400 zł.źródło: ShutterStock

Najmniej zarabiający funkcjonariusze Służby Więziennej otrzymają większe wypłaty. I to za okres wsteczny – od maja tego roku.

Minister sprawiedliwości do konsultacji skierował projekt nowelizacji rozporządzenia z 27 stycznia 2011 r. w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz.U. z 2018 r., poz. 780). Zmiana zakłada podwyższenie dodatku służbowego do 600 zł – tym mundurowym, którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone zdaniem egzaminu na pierwszy stopień oficerski. Osoby, które zdobyły stopień chorążego, otrzymają dodatek podniesiony do 500 zł, a stopień podoficerski – do 400 zł.

Projekt zakłada także zmianę mnożników przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy tej formacji. Dzięki temu funkcjonariusz zatrudniony na stanowisku strażnika otrzyma dodatkowo 48 zł. Natomiast w pozostałych grupach stawki uposażenia zasadniczego zostaną na niezmienionym poziomie. W praktyce to oznacza, że strażnik i referent będą otrzymywać tyle samo. Autorzy projektu podkreślają, że takie zasady podwyżek zostały wypracowane i uzgodnione w porozumieniu zawartym pomiędzy dyrektorem generalnym Służby Więziennej a zarządem głównym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Środki na podwyżki są wpisane do tegorocznego budżetu więziennictwa. W przyszłym roku na ten cel zostanie dodatkowo przeznaczone 32 mln zł.


Pozostało jeszcze 39% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane