statystyki

48 zł więcej do wynagrodzenia strażnika więziennego

autor: Bożena Wiktorowska01.08.2018, 07:56; Aktualizacja: 01.08.2018, 08:56
Osoby, które zdobyły stopień chorążego, otrzymają dodatek podniesiony do 500 zł, a stopień podoficerski – do 400 zł.

Osoby, które zdobyły stopień chorążego, otrzymają dodatek podniesiony do 500 zł, a stopień podoficerski – do 400 zł.źródło: ShutterStock

Najmniej zarabiający funkcjonariusze Służby Więziennej otrzymają większe wypłaty. I to za okres wsteczny – od maja tego roku.

Minister sprawiedliwości do konsultacji skierował projekt nowelizacji rozporządzenia z 27 stycznia 2011 r. w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz.U. z 2018 r., poz. 780). Zmiana zakłada podwyższenie dodatku służbowego do 600 zł – tym mundurowym, którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone zdaniem egzaminu na pierwszy stopień oficerski. Osoby, które zdobyły stopień chorążego, otrzymają dodatek podniesiony do 500 zł, a stopień podoficerski – do 400 zł.

Projekt zakłada także zmianę mnożników przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy tej formacji. Dzięki temu funkcjonariusz zatrudniony na stanowisku strażnika otrzyma dodatkowo 48 zł. Natomiast w pozostałych grupach stawki uposażenia zasadniczego zostaną na niezmienionym poziomie. W praktyce to oznacza, że strażnik i referent będą otrzymywać tyle samo. Autorzy projektu podkreślają, że takie zasady podwyżek zostały wypracowane i uzgodnione w porozumieniu zawartym pomiędzy dyrektorem generalnym Służby Więziennej a zarządem głównym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Środki na podwyżki są wpisane do tegorocznego budżetu więziennictwa. W przyszłym roku na ten cel zostanie dodatkowo przeznaczone 32 mln zł.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane