Magazyn "Computeractive" we współpracy z Royal Society For The Protection Of Cruelty to Animals przeprowadził ankietę. Jej wynik był bardzo zaskakujący. Okazało się bowiem, że już nie pies, a komputer jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Badacze przepytali dwa tysiące dorosłych Brytyjczyków. Postanowili sprawdzić, jakie zmiany nowoczesna technologia wniosła do naszego życia. Okazało się, że tylko 6 proc. ludzi wciąż uważa psa za najlepszego przyjaciela człowieka, a aż 67 proc. z nas cieplej niż o psie wypowiada się o swoim komputerze.

Co więcej, zdanie to podzielali nawet właściciele czworonogów. Aż 71 proc. z nich stwierdziło, że bardziej polegają na swych komputerach niż własnych psach. Odmiennego zdania było 36 proc. właścicieli czworonogów.

Naukowcy odkryli też, że panowie posiadający psy o wiele łatwiej niż właścicielki czworonogów przywiązują sie do swoich komputerów i wolą spędzać czas przed monitorem niż w psim towarzystwie.

Reklama

Paul Allen, wydawca magazynu "Computeractive" stwierdził: "Skoro mamy dziś tak łatwy dostęp do informacji na wielu nowoczesnych urzadzeniach, to nie bedzie nam nawet brakować sytuacji, w której gazetę podawał nam pies. Z dostępnych na naszych komputerach źródeł informacji możemy dowiedzieć się też tego, jak właściwie opiekować się czworonogiem. I w ten sposób komputery stają się również najlepszymi przyjaciółmi psów. Co więcej, dziś możemy nawet zamiast psa na spacer zabrać swój komputer - oczywiście pod warunkiem, że posiadamy laptop albo tablet."