Każdy towar, w tym także książki, zeszyty czy długopisy, jest objęty dwuletnią odpowiedzialnością sprzedającego za niezgodność towaru z umową. Wypadające kartki i wyschnięte pisaki to wady, za które sprzedawca odpowiada.

Czy wadę trzeba wykryć już przy zakupie

Kilka z kupionych dla mojego dziecka podręczników rozkleja się i wypadają z nich kartki. Księgarnia odrzuciła jednak reklamację. Sprzedawca stwierdził, że powinnam od razu sprawdzić książki i zwrócić uwagę na wadę przy zakupie. Czy było to zasadne?

Czy mogę zwrócić przybory szkolne bez uzasadnienia

Wszystkie przybory szkolne dla moich dzieci kupiłam w tym roku w internecie. Słyszałam, że taka forma zakupu daje mi prawo do zwrotu zakupionych rzeczy bez podania przyczyny. Czy to prawda?

Czy mogę się domagać obniżenia ceny

Kupiłem na aukcji internetowej komplet używanych podręczników. Okazało się, że nie jest prawie nowy, tak jak zapewniał sprzedawca, ale gołym okiem widać poważne ślady użytkowania książek. Nie chcę ich zwracać. Czy w takim razie mogę się domagać obniżenia ceny?

Czy zawsze można zwrócić kupione książki

Księgarnia internetowa nie przyjęła zwrotu kilku zakupionych podręczników z płytami do nauki języka angielskiego z uwagi na to, że zostały rozpakowane z folii. Zdziwiło mnie to, bo na swojej stronie zapewnia, że można zwrócić towar i to bez powodu w ciągu 10 dni. Czy sklep złamał więc prawo?

Czy mogę zwrócić zeszyty w ciągu 10 dni

Ostatnio kupiłem zeszyty dla dziecka na aukcji internetowej. Chciałem je zwrócić w ciągu 10 dni od otrzymania przesyłki, ale sprzedawca nie chce przyjąć towaru. Jak twierdzi – nie prowadzi działalności gospodarczej i jest osobą prywatną. Czy w takim przypadku obowiązuje prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny?

Czy mogę zwrócić do sklepu zakupiony plecak

Plecak dla dziecka, który kupiłem, jest w złym rozmiarze. Czy sprzedawca ma obowiązek przyjąć go z powrotem lub wymienić na inny towar?

Czy mogę odpowiadać za zakup podróbki

Na bazarze kupiłem ostatnio synowi dres na zajęcia z wychowania fizycznego, który jest firmowany nazwą renomowanego producenta. Czy gdyby zdarzyło się, że kupiłem podrobiony towar, to mogę za to ponieść odpowiedzialność?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak można reklamować wadliwe podręczniki i przybory szkolne
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania