W tym roku najczęstsze pomyłki w składanych zeznaniach rocznych dotyczą numeru KRS organizacji pożytku publicznego, której podatnik chce przekazać 1 proc. Zdarzają się też błędy w NIP i obliczeniach oraz brak podpisu

Czy brak podpisu w zeznaniu trzeba uzupełnić

Podatnik złożył już PIT-36. Zauważył jednak, że nie podpisał formularza. Czy będzie musiał naprawić swój błąd?

Czy na formularzu wystarczy podać PESEL

Podatniczka w ubiegłym roku pracowała tylko na pół etatu. Będzie składać zeznanie PIT. Czy wystarczy, jeśli poda w nim swój PESEL?

Czy trzeba pobrać aktualne druki

Studentka zarobiła w ubiegłym roku, pracując w restauracjach jako kelnerka. Będzie składać swoje pierwsze zeznanie podatkowe. Ma w domu zapas formularzy z rozliczenia za 2010 r. Czy musi pobrać nowe druki do rozliczenia 2011 r.?

Czy PIT wpłacać na oddzielne konto urzędu

Małżonkowie złożyli wspólny PIT za 2011 r. pod koniec lutego 2012 r. Wpłacili już 1,5 tys. zł podatku. Jednak teraz zorientowali się, że dokonali wpłaty na konto właściwe dla VAT, a nie PIT. Czy wpłata PIT musi być dokonana na odpowiedni rachunek bankowy?

Czy ważne jest wskazanie miejsce zamieszkania

W styczniu 2012 r. podatnik przeprowadził się z Warszawy do Siedlec. Jednak nadal pracuje w stolicy. Czy powinien złożyć PIT za 2011 r. według poprzedniego miejsca zamieszkania?

Czy zły KRS może pozbawić 1 proc. podatku

W zeznaniu za 2011 r. podatniczka po raz pierwszy wpisała numer Krajowego Rejestru Sądowego organizacji pożytku publicznego, której chce przekazać 1 proc. swojego PIT. Przestawiła jednak dwie cyfry. Czy to spowoduje, że 1 proc. nie trafi do organizacji?

Czy można składać korektę przed 30 kwietnia

W marcu 2012 r. podatnik złożył PIT-37, ale zapomniał, że posiada imienne bilety za dojazdy do pracy, które znacznie przekraczają pracownicze koszty uzyskania przychodu. Chce je uwzględnić w zeznaniu. Czy może złożyć korektę PIT-37 jeszcze przed końcem akcji rozliczeń PIT za 2011 r.?

Czy uwzględniać w PIT zagraniczne koszty

Podatniczka w 2011 r. pracowała w Niemczech. Ponosiła spore wydatki na swoje utrzymanie. Czy może kwoty te uwzględnić w zeznaniu podatkowym?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Na co warto zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów w rozliczeniu PIT
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania