Osoby, które w tym roku kończą 26 lat także nie zapłacą podatku. Sejm musi się jednak pospieszyć

autor: Katarzyna Witwicka03.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 03.07.2019, 11:20
Co do zasady, ze zwolnienia z PIT skorzystać mają podatnicy otrzymujący dochody z pracy, którzy nie ukończyli 26. roku życia.

Co do zasady, ze zwolnienia z PIT skorzystać mają podatnicy otrzymujący dochody z pracy, którzy nie ukończyli 26. roku życia.źródło: ShutterStock

Jeśli posłowie zdążą przegłosować projekt wprowadzający zerowy PIT dla młodych, już od 1 sierpnia prawie 2 mln podatników nie zapłaci podatku. Tak przynajmniej wynika z szacunków resortu finansów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • andrzej(2019-07-04 11:30) Zgłoś naruszenie 90

    A kiedy szlachetny sejm w przyśpieszonym tempie zajmie się projektem uchwały która leży w szufladzie PIS-i pt. EMERYTURA STAŻOWA . , a nie zajmujecie się bzdetami za które mu musimy harować przez wasze rozdawnictwo do 65 roku życia . Pozdrawiam szlachetny i nie omylny sejm oraz PIS 44 lata pracy i dalej pracuję by wy mogli rozdawać nasze składki za głosy prz wyborach .

    Odpowiedz
  • as(2019-07-03 08:03) Zgłoś naruszenie 50

    W programie 83. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 3 i 4 lipca tego nie ma, to zostaje posiedzenie 17, 18, 19 lipca 2019 r., a senat zbierze się 31 lipca, to jak oni chcą to uchwalić, żeby weszło w życie 1 sierpnia???...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Leszek(2019-07-04 07:25) Zgłoś naruszenie 40

    Głupie to jest. Ulgę za dziecko mam za MIESIACE czyli za każdą 1/12, tu będzie trzeba będzie liczyć dni, więc 1/360. Gwarantuję, że podatnicy będą się mylić, zakłady pracy będą się mylić. Różne zasady obliczania proporcji - w zależności od ulg, też nie przynoszą chwały. A nie prościej byłoby po prostu liczyć cały rok, w którym podatnik ukończył 26 lat? Może chociaż całe miesiące?

    Odpowiedz
  • cirilla(2019-07-05 11:12) Zgłoś naruszenie 30

    w ilości zmian przepisów prawnych dotykających szeroko pojętej gospodarki, mamy niechlubne pierwsze miejsce w Europie ! ;-/… po drugiej stronie tabeli jest Estonia, kraj niezwykle przyjazny wszystkich którym się chce myślec przedsiębiorczo i działać ! Zmiany w podatkach w środku roku podatkowego to już dno dna.... kiełbasa przedwyborcza, podobnie jak "majstersztyk" w postaci wypłaty 2.000 zł na tydzień przed wyborami (500 zł x4 z mocą wstecz od lipca, na pierwsze dziecko). Tym PIS ma sobie zapewnić wygrana bo ciemny lud to kupi. Straszne i niebezpieczne

    Odpowiedz
  • adf(2019-07-03 21:45) Zgłoś naruszenie 30

    Kolejne przepisy pisane na kolanie przed wyborami. ZERO SPÓJNEJ KONCEPCJI - rozdawnictwo "uber alles".

    Odpowiedz
  • Ad(2019-07-05 08:27) Zgłoś naruszenie 20

    Jako osoba po 30 boję się tej ustawy. Obawiam się że to trochę zmarginalizuje osoby 30-40. Młodzi będą mogli zgodzić się pracować za niższą stawkę co może spowodować wykluczenie starszych. No chyba, że zgodzą się pracować za tą samą ale dostaną porostu mniej.

    Odpowiedz
  • Julia(2019-07-08 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jeżeli 24 sierpnia będę miała już 26 to ta ustawa tak rozumiem do mnie nie należy?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Gumcia(2019-07-10 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    jak myślicie, w firmie jest przesunięcie miesiąca, czyli lipiec płatny w sierpniu. Zerowy PIT mam stosować już z wynagrodzenia za lipiec?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz