statystyki

PIT: Przebudowa urządzeń infrastruktury technicznej też jest ze zwolnieniem

autor: Patrycja Dudek27.05.2019, 18:00
Innego zdania był w tej sprawie fiskus. Przekonywał, że zwolniona z PIT może być wyłącznie rekompensata za budowę, ale nie przebudowę.

Innego zdania był w tej sprawie fiskus. Przekonywał, że zwolniona z PIT może być wyłącznie rekompensata za budowę, ale nie przebudowę.źródło: ShutterStock

Właściciele gospodarstw rolnych nie płacą PIT od odszkodowań także wtedy, gdy stare urządzenia przesyłowe są zastępowane nowymi – wynika z wyroku NSA.

Innego zdania był w tej sprawie fiskus. Przekonywał, że zwolniona z PIT może być wyłącznie rekompensata za budowę, ale nie przebudowę. Naczelny Sąd Administracyjny uznał jednak, że wykładnia organu jest nielogiczna.

Chodzi o zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o PIT. Dotyczy ono odszkodowań wypłacanych posiadaczom gospodarstw rolnych za prowadzone na ich gruntach inwestycje polegające na budowie infrastruktury przesyłowej ropy naftowej i produktów rafinacji oraz na budowie urządzeń infrastruktury technicznej, o których mowa w art. 143 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 ze zm.).


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane