Zdaniem szefów Facebooka fakty mówią co innego. "Dane pokazują, że 85 proc. użytkowników Facebooka w USA było lub chce być zaszczepionych przeciwko Covid-19" – napisał na swoim blogu wiceprezes Facebooka Guy Rosen.

"Celem prezydenta Bidena było zaszczepienie 70 proc. Amerykanów do 4 lipca. To nie wina Facebooka, że cel ten nie został osiągnięty" - podkreślił Rosen.

W piątek Biden powiedział, że media społecznościowe, jak np. Facebook, "zabijają ludzi", zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Była to kolejna krytyczna uwaga prezydenta USA na temat tych mediów.

"Oni zabijają ludzi...popatrzcie, jedyna pandemia, jaką mamy, to ta wśród niezaszczepionych" - powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu, odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych.

W pierwszym oświadczeniu po tych zarzutach Facebook bronił się wskazując, że wprowadził zasady, mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza "wiarygodnych informacji" na te tematy.