Do sieci wyciekł film prezentujący najnowszego flagowego smartfona BlackBerry. Z30 będzie dysponował 5 calowym ekranem AMOLED – największym w historii telefonów z logiem „jeżyny”.

Na filmie, który pojawił się w sieci za sprawą serwisu Channel S, zaprezentowano nie tylko samego smartfona, ale również jego specyfikację techniczną. Z30 zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM, 5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 720p, aparat 8mpx oraz 16 GB pamięci flash

Jeśli chodzi o sam wygląd urządzenia, to trudno oprzeć się wrażeniu, że projektanci BlackBerry mocno inspirowali się pomysłami swoich kolegów z HTC oraz Samsunga. Z30 można więc określić jako skrzyżowanie dwóch najpopularniejszych smartfonów na świecie – Samsunga Galaxy S4 oraz HTC One.

Premiera urządzenia planowana jest na jesień br. Jednak znając upodobanie Kanadyjczyków do przesuwania debiutów swoich smartfonów (oraz biorąc pod uwagę ostatnie kłopoty firmy), możemy się spodziewać, że Z30 ujrzy światło dzienne w okolicach Nowego Roku.