Lumia 920 będzie wyposażona w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktowany zegarem 1,5GHz. Ponadto Lumia 920 posiada 1GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej oraz 7GB w chmurze - SkyDrive. Bateria o pojemności 2000mAhbędzieładowana bezprzewodowo. Wystarczy położyć ją na specjalnej "poduszce" Fatboy. Procesor ma być o 30% bardziej energooszczędny od czterordzeniowych rozwiązań tego typu. Bateria w Lumii 920 wystarczać ma na 10 godzin prowadzenia rozmów w sieci 3G, 400 godzin w trybie czuwania, 67 godzin odtwarzania muzyki lub 6 godzin odtwarzania plików wideo.

Lumia 920 posiadać będzie 4,5-calowy, wygięty wyświetlacz WXGA (768x1280). Kolory i jasność ekranu będą się zmieniały same w zależności od ilości światła słonecznego padającego na urządzenie. Wyświetlacz wykorzystuje technologię Super Sensitive Touch - można go obsługiwać nawet w rękawiczkach.

Nokia Lumia 920 skorzysta z technologii PureView. Kamerka wykorzystana w smarfonie Nokii ma matrycę 8,7Mpix z podwójną lampą błyskową LED. Nowością jest technologia PureMotion HD+. Dzięki niej uzyskamy najlepszej jakości obraz, jaki można wyświetlić na ekranie smartfona. Producenci twierdzą, że w tej materii nie dorówna żadnemu produktowi dostępnemu na rynku

Obudowa smartfona i pokrycie wyświetlacza mają być tak wytrzymałe, że ich zarysowanie ma być praktycznie niemożliwe.

Wiadomo również, że Lumia 920 sprzedawana będzie w różnych kolorach; między innymi czerwony, żółtym, szarym, białym i czarnym. Cena i data premiery smartfona nie zostały jeszcze ujawnione.