Na Facebooku pojawiła się właśnie nowa, ciekawa funkcja. "Edit" umożliwia edycję i zmianę zamieszczonych już na serwisie wpisów.

Chyba każdemu zdarzyło się choć raz umieścić na Facebooku wpis, z którego nie był zadowolony. Teraz, w takich sytuacjach, dzięki nowej opcji, będzie można łatwo i szybko korygować swoje posty bez ich usuwania. Na razie dostęp do niej ma ograniczona ilość osób. Ale jak zapewniają przedstawiciele Facebooka, w ciągu najbliższych kilku dni narzędzie "Edit" powinno być dostępne dla wszystkich.

"Za jego pomocą będzie można również zobaczyć historię edycji komentarzy. Po to, by wprowadzając zmiany użytkownik mógł widzieć pełen kontekst rozmowy" - stwierdził w oficjalnym mailu do redakcji "The Huffington Post" przedstawiciel Facebooka.

Dodatkowo kolejne informacje na temat nowej funkcji na Facebooku podał również serwis "Mashable".

"Opcja edycja pojawi się po prawej stronie komentarza użytkownika w postaci małej ikony przypominającej ołówek. Kliknięcie ołówkiem spowoduje wyświetlenie menu rozwijanego z opcją edytowania komentarza, jak również opcją usunięcia go w całości" - czytamy w serwisie.