Uznany francuski designer Phillippe Starck ujawnił w radiowym wywiadzie dla France Infor, że współpracował z firmą Apple przy pracach nad nowym, rewolucyjnym produktem, który ma być pokazany w ciągu najbliższych 8 miesięcy - informuje AppleInsider.

- To prawda, Współpracowaliśmy przy dużym projekcie, który ujrzy światło dzienne w ciągu najbliższych 8 miesięcy - powiedział Starck nie uwajniająćc jednocześnie bliższych szczegółów na temat urządzenia. Designer dotychczas nie współpracował z firmą Apple. Stworzył natomiast zestaw głośników i słuchawek dla iPhone'a i iPoda dla firmy Parrot (głośniki kosztują około 1600 dolarów).

Wypowiedź Starcka uruchomiła falę spekulacji na temat tajemniczego urządzenia. Specjaliści uważają, że może chodzić o długo zapowiadany Apple TV. "Rewolucyjność" odnosić się może do wypowiedzi Jobsa, który w rozmowie z biografem Walterem Issacsonem przyznał, że wpadł na pomysł zintegrowanego zestawu telewizyjnego z "najprostszym interfejsem jaki można sobie wyobrazić". Oczywiście projektant mógł współpracować z firmą Apple przy całkowicie nowym urządzeniu, lub nadchodzącej nowej wersji iPhone'a.

Philippe Patrick Starck jest uważany za jednego z najlepszych projektantów stylu New Design. Jego projekty obejmują bardzo szeroki zasięg od elementów wnętrz, poprzez domy, na przedmiotach codziennego użytku kończąc.