Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm umożliwiło swoim pracownikom pracę zdalną. Nie wszystkim udaje się jednak wprowadzać rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo danych a jednocześnie pozwolą na efektywną realizację zadań przez pracowników. Z gotowymi i sprawdzonymi technologiami przychodzi jednak HP.

Wprowadzając swoją strategię Sure Click Pro bezpłatnie do 30 września 2020 r., HP ma jeden prosty cel: pomóc firmom i użytkownikom indywidualnym zachować bezpieczeństwo cyfrowe podczas pracy zdalnej. Sure Click Pro to odpowiedź na technologiczne zagrożenia, których intensyfikacja nastąpiła wraz z lockdownem i przeniesieniem się funkcjonowania wielu firm do sfery wyłącznie online.

Jak działa Sure Click Pro?

Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, czym właściwie jest HP Sure Click Pro, poza tym, że ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa klientów HP w różnych branżach i segmentach? To specjalny system zabezpieczeń zainstalowany laptopach HP, przy tworzeniu którego brali udział słynni hakerzy i eksperci ds. cyberbezpieczeństwa. Wykorzystuje on wysoce skalowaną, technologię wirtualizacji punktów końcowych. Brzmi skomplikowanie? To prawda, lecz dzięki takiemu systemowi możliwe jest zapewnienie niezawodnej ochrony przed głównymi zagrożeniami spotykanymi podczas pracy zdalnej.

Sure Click Pro skanuje strony internetowe, po których porusza się użytkownik a także pocztę e-mail oraz przesyłane dokumenty. Nie robi to jednak w sposób standardowy dla antywirusów. System zamiast wykrywać i blokować złośliwe oprogramowanie, otwiera dokumenty i strony internetowe we własnych izolowanych środowiskach wirtualnych, niezależnie od innych środowisk i systemu operacyjnego. Ta zmiana robi ogromną różnicę, gdyż złośliwe oprogramowanie jest neutralizowane i odizolowane, bez możliwości kradzieży lub uszkodzenia danych użytkownika oraz bez wpływu na system operacyjny. Ostatecznie jest ono usuwane po zamknięciu wirtualnego środowiska.

HP EliteBook – jeden z najlepiej zabezpieczonych laptopów na świecie

Sure Click Pro to jednak nie jedyne słowo w kwestii bezpieczeństwa, jeśli chodzi o działania podejmowane przez HP. Doskonale wiemy, że podstawowym narzędziem pracy prowadzonej w systemie zdalnym jest laptop. To jednak urządzenia HP z serii Elite 800 oraz 700 uznawane są najlepiej zabezpieczone na świecie.

Prostym, ale jakże skutecznym rozwiązaniem chroniącym prywatność okazuje się funkcja HP Privacy Camera. Dzięki fizycznej migawce zabezpieczającej przed nielegalnymi obserwatorami, już nigdy nie będziesz zastanawiać się, czy jesteś podglądany. To koniec z zaklejaniem taśmą kamery w laptopie!

Dostęp do sieci oraz VPN w laptopach HP jest także silnie chroniony przed nieupoważnionym dostępem. Możliwe jest bowiem wprowadzenie trzech składników uwierzytelniania podczas logowania. Wykorzystać do tego celu można np. czytnik linii papilarnych czy kamerę IR do rozpoznawania twarzy.

Kolejną innowacją w kwestii bezpieczeństwa jest HP Sure View Gen. To zintegrowana ochrona prywatności, która zabezpieczy cię przed podglądaniem zawartości ekranu. Po wykryciu zagrożenia, za pomocą jednego przycisku sprawisz, że osoby postronne zobaczą wyłącznie nieczytelny ekran.

HP opracowało również swoje własne oprogramowanie umożliwiające przywracanie systemu operacyjnego wyłącznie za pośrednictwem połączenia sieciowego. Dzięki temu rozwiązaniu, unikniesz przestoi gdyż pracownik będzie mógł szybko wrócić do wykonywanej pracy.

Warto zaznaczyć, że nad wszystkimi technologiami, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania sprzętu czuwa specjalny kontroler HP Endpoint Security. To fizycznie odizolowany i zabezpieczony kryptograficznie element konstrukcji urządzenia, dzięki czemu okazuje się skuteczny na ataki złośliwego oprogramowania.

Wyjątkiem w kwestii zabezpieczeń, jest także pierwszy na świecie i jedyny samodzielnie naprawiający się system BIOS. To właśnie dzięki HP Sure Start automatycznie przywraca system BIOS po ataku lub po uszkodzeniu.

Uzupełnij domowe biuro

Wiele współczesnych stanowisk pracy może wiązać się z korzystaniem z kilku ekranów jednocześnie, które podłączyć można do laptopa. W tym celu HP przygotowało całą serię biznesowych monitorów. Na szczególną uwagę zasługuje model HP EliteDisplay E233 o przekątnej 23” z cienkimi ramkami z 3 stron, co gwarantuje optymalną widoczność. Model ten zapewnia wyjątkowy komfort pracy, gdyż dzięki 4-kierunkowej regulacji istnieje możliwość precyzyjnego dopasowania pozycji ekranu do użytkowania. Co więcej, HP postawiło również na łatwą i wygodną łączność z innymi urządzeniami za pomocą portów VGA, HDMI DP oraz dwóm złączom USB 3.0.

Jeśli zależy nam z kolei na wygodzie prowadzenia telekonferencji i nieco większym ekranie (27”), warto zapoznać się z model HP EliteDisplay E273m z wbudowaną kamerą HD oraz głośnikami Bang & Olufsen. Należy podkreślić, że jakość obrazu i dźwięku w tym modelu potwierdzona certyfikatem Skype for Business®.

Poczuj się bezpiecznie

Jak się okazuje, przejście na system pracy zdalnej wcale nie musi oznaczać utraty kontroli nad bezpieczeństwem firmowych danych czy pracowników. Jeśli wybierzesz odpowiedniego technologicznego partnera, twoi pracownicy będą mogli skoncentrować się na kluczowych dla twojej firmy zadaniach. HP nie tylko stawia na bezpieczeństwo, lecz także na funkcjonalny, mobilny sprzęt, z którego korzystanie przyniesie dodatkową satysfakcję.Masz pytanie? Napisz do nas.