Laserowe urządzenie wielofunkcyjne HP Neverstop 1200w ma odpowiedzieć na bolączki pracy w biurze polegające na konieczności częstej wymiany tonera, słabej wydajności drukowania czy niezadowalającej jakości, mogącej nawet, zwłaszcza w przypadku mniejszych przedsiębiorstw, podważyć reputację firmy wśród klientów mających z nią kontakt za pośrednictwem wydrukowanych dokumentów. Dobrze drukujący sprzęt oznacza natomiast wymierne korzyści wizerunkowe i ekonomiczne dla każdego rodzaju biznesu.

Dlaczego dobra drukarka jest tak istotna? Redukuje koszty, ale również zwiększa efektywność poszczególnych pracowników i całych zespołów. Zaoszczędzenie ich czasu oraz ułatwienie pracy przekłada się na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Ewentualny błąd i postawienie na niewiarygodnego producenta, który dostarczy zawodny i drogi w eksploatacji sprzęt, może powodować dotkliwe straty i problemy podważające profesjonalizm firmy.

Według szacunków ekspertów największy koszt utrzymania drukarki wiąże się z zakupem materiałów uzupełniających, czyli tradycyjnie używanych kartridży z tonerem. Oprócz ponoszonych wydatków ich montaż często powoduje też sporo zamętu – wiąże się z czasową niedostępnością urządzenia, zabrudzeniami czy innymi problemami technicznymi, a w drastycznym przypadku nawet uszkodzeniem drukarki. Wielofunkcyjne HP Neverstop 1200w zostało zaprojektowane w taki sposób, aby uniknąć tego rodzaju kłopotów. Przede wszystkim uproszczono mechanizm uzupełnienia tonera. Wystarczy po prostu wprowadzić go za pośrednictwem łatwej w obsłudze strzykawki – bez bałaganu, proces ten zajmuje kilkanaście sekund, po których urządzenie jest znów gotowe do działania. HP Neverstop to pierwsze na rynku urządzenie niekorzystające z wkładów z tonerem, co przekłada się również na proekologiczność tego rozwiązania – nie generuje ono bowiem tak wielu odpadów jak znane wszystkim brudzące ubrania bądź przedmioty kartridże.

Uwzględniając specyfikację produktu HP, jest on przeznaczony przede wszystkim dla biznesu – pozwala na druk monochromatyczny (wyłącznie czarny), jednak robi to w nadzwyczaj wydajny sposób. Oszczędność czasu połączona jest z redukcją kosztów – według danych producenta po pierwszym otwarciu zestawu można wydrukować 5 tys. stron bez uzupełniania, natomiast na jednym doładowaniu możemy wydrukować nawet 2,5 tys. stron. Pozwala to na oszczędność rzędu 80 proc. w porównaniu do innych drukarek laserowych, zarówno przy wymianie tonera, jak i samym koszcie jego zakupu. Należy też wspomnieć, że problemem nie będzie sama strzykawka – jej koszt to zaledwie 49 zł, czyli często nawet mniej niż popularne, uciążliwie w wymianie i mniej efektywne kartridże. Inwestycja w HP Neverstop kosztująca mniej niż 1100 złotych szybko się zatem spłaci. Koszt wydruku jednej strony A4 to zaledwie dwa grosze – nieopłacalne staje się więc korzystanie z nieoryginalnych zamienników, znacznie zwiększających ryzyko awarii czy tego, że padniemy ofiarą oszustwa ze strony nieuczciwych producentów.

Użytkownicy nowych technologii coraz częściej oczekują od urządzeń, również biurowych, intuicyjności czy bezprzewodowej kompatybilności z innymi sprzętami – nie tylko komputerem czy laptopem. Stąd pomysł na system HP Smart – aplikację mobilną dostępną zarówno na system Android, jak i iOS. Czyni ona HP Neverstop urządzeniem inteligentnym – mającym bezprzewodowe połączenie z naszym smartfonem. Zamiast więc czekać na swoją kolej w dostępie do laptopa połączonego z urządzeniem bądź kurczowo trzymać się zajmowanego wcześniej miejsca w biurze, wystarczy wysłać dane bezpośrednio do drukarki. Co więcej, w ten sam sposób możemy skorzystać z innych usług oferowanych przez urządzenie – wykorzystując aparat fotograficzny w naszym telefonie, możemy bezproblemowo przesłać zrobione zdjęcia do drukarki. Ta z kolei już za nas inteligentnie dokona poprawy jakości zdjęcia, dopasuje je do naszych oczekiwań i przygotuje do wydruku. By to zrobić nie musimy być nawet w swoim miejscu pracy – dlatego HP Neverstop sprawdzi się także w sytuacji, gdy część personelu pracuje z domu czy podczas wyjazdów w delegację. Może też służyć jako miejsce komunikacji dokumentacyjnej pomiędzy pracownikami poza miejscem pracy a tymi znajdującymi się w biurze.

Kolejną cenną funkcją urządzenia odróżniającą je od innych podobnych sprzętów jest system szybkiego i łatwego w obsłudze obiegu dokumentacji wewnątrz samej firmy – HP Smart umożliwia bowiem pobranie materiałów z wirtualnych dysków czy mediów społecznościowych, wykorzystywanych do codziennej komunikacji między pracownikami. Oznacza to zatem koniec z zagubieniem potrzebnych plików czy niemożnością bądź trudnościami z przesyłaniem dokumentacji między poszczególnymi komórkami przedsiębiorstwa.

Chyba każdy pracownik biura spotkał się kiedyś z irytującym i nagłym brakiem papieru czy tonera w momencie, gdy zależy nam na szybkim wydruku. W przypadku HP Neverstop jest to wykluczone – aplikacja HP Smart w porę poinformuje o brakach w zaopatrzeniu urządzenia i zapobiegnie tym samym przestojom w pracy.

GRK

Materiał powstał we współpracy z HP Polska