statystyki

Waszyngton po raz kolejny odwleka rozstanie z Huaweiem

autor: Elżbieta Rutkowska20.11.2019, 07:48; Aktualizacja: 20.11.2019, 07:48
Przynajmniej do połowy lutego 2020 r. firmy ze Stanów Zjednoczonych będą mogły kooperować z chińskim gigantem technologicznym – co ma zabezpieczyć interesy m.in. operatorów telekomunikacyjnych.

Przynajmniej do połowy lutego 2020 r. firmy ze Stanów Zjednoczonych będą mogły kooperować z chińskim gigantem technologicznym – co ma zabezpieczyć interesy m.in. operatorów telekomunikacyjnych.źródło: ShutterStock

Przynajmniej do połowy lutego 2020 r. firmy ze Stanów Zjednoczonych będą mogły kooperować z chińskim gigantem technologicznym – co ma zabezpieczyć interesy m.in. operatorów telekomunikacyjnych.

Na czarną listę przedsiębiorstw, z którymi nie mogą współpracować amerykańskie firmy, koncern z Shenzhen został wpisany pół roku temu. Departament Handlu USA stwierdził, że chiński gigant technologiczny jest zaangażowany w działania sprzeczne z amerykańskim bezpieczeństwem narodowym i interesami polityki zagranicznej Waszyngtonu. Razem z główną spółką Huawei zakazem objęto najpierw kilkadziesiąt, a później ponad sto jego podmiotów zależnych, zarejestrowanych m.in. w Australii, Argentynie, Meksyku, Indiach i we Francji.

Jednak od czasu wprowadzenia zakaz jest łagodzony kolejnymi moratoriami. Najpierw Departament Handlu datę ostatecznego zerwania z Huaweiem przesunął na sierpień, potem na listopad, a teraz do 16 lutego 2020 r. – za każdym razem wydając „tymczasową generalną licencję” zezwalającą na współpracę z chińskim koncernem.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane