statystyki

Wyobraźmy sobie, że jest rok 2020. Jak technologie zmieniły państwa branże? [OPINIA]

autor: Adam Kostrzewa05.08.2019, 07:50; Aktualizacja: 05.08.2019, 07:51
Jeśli więc pytacie, jak technologie zmienią gospodarkę, jestem pewien, że gruntownie.

Jeśli więc pytacie, jak technologie zmienią gospodarkę, jestem pewien, że gruntownie.źródło: ShutterStock

"Wyobraźmy sobie, że jest rok 2020 – jak technologie zmieniły państwa branże?” Takie pytanie dostałem jako uczestnik Impact 2019. Trudne czy łatwe pytanie? To zależy, dla kogo, o jakich branżach mówimy. Bo rok 2020 to już za chwilę. Co się może zmienić? Owszem, sporo, ale rzadko będzie to istotny przełom w technologiach. Bo czy naprawdę chodzi o technologie?

Faktycznie wiele dzieje się w sferze technologii i coraz silniej wpływają one na biznes i modele biznesowe. Media, płatności mobilne, rozwiązania fintech czy platformy handlowe, to sfery, gdzie być może najszybciej zauważamy zmiany odczuwalne dla każdego konsumenta. Trudniej dostrzec te w sferze ciężkiego przemysłu, ale i tam następują, by przywołać robotyzację czy cyfryzację i przemysł 4.0.

Pytanie jest znacznie trudniejsze z perspektywy mojej branży – banku rozwoju. Banku wspierającego rozwój gospodarczy Polski, prowadzącego działania odnoszące się do wszystkich branż. Właśnie, czy wszystkich i z jakim priorytetem? Czy chodzi o branże czy technologie, czy może o jedno i drugie? Jaki wpływ [Impakt!] i w jakim okresie będą wywierać dziś podejmowane działania?


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane