Mamy bardzo prężnie rozwijający się ekosystem twórców rozwiązań opierających się na sztucznej inteligencji – mówi Przemysław Szuder z Microsoftu w rozmowie z Jakubem Kapiszewskim.

Światowy gigant Microsoft sprawdził, jak w Polsce radzą sobie firmy zajmujące się sztuczną inteligencją. Wnioski są budujące. – Nad Wisłą współpracujemy z prawie 100 podmiotami, które wyrosły już ze stadium startupów – mówi Szuder.

Jak dodaje, efekty działań tych przedsiębiorstw nie są widoczne dla opinii publicznej. – Bo nie są to znane nam wszystkim narzędzia, jak np. asystenci głosowi – tłumaczy przedstawiciel Microsoftu.

Polskie firmy skupiają się na specjalistycznych projektach, które usprawniają procesy biznesowe w dużych przedsiębiorstwach. - Rodzime firmy są opóźnione we wprowadzaniu takich rozwiązań, ale dla naszych przedsiębiorców nie jest to przeszkoda. Oni skutecznie konkurują na zagranicznych rynkach, gdzie poziom technologiczny jest bardzo wysoki, jak w USA czy Japonii – wyjaśnia Przemysław Szuder z Microsoftu.

Zobacz całą rozmowę: