statystyki

Nowa ustawa poprawi ocieplenie budynków

autor: Szymon Cydzik11.09.2019, 08:00; Aktualizacja: 11.09.2019, 08:52
O premię będą mogły ubiegać się także wspólnoty mieszkaniowe, w których gmina ma większościowy udział

O premię będą mogły ubiegać się także wspólnoty mieszkaniowe, w których gmina ma większościowy udziałźródło: ShutterStock

Rząd przyjął przedstawiony przez resort inwestycji i rozwoju projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Celem projektu jest zwiększenie efektywności działania Funduszu Termomodernizacji i Remontów oraz rozszerzenie jego działalności. Po zmianach będzie zajmował się także dofinansowywaniem poprawy bezpieczeństwa bloków z wielkiej płyty oraz stanu technicznego budynków komunalnych (fundusz będzie w tym wspierał gminy), zamieszkanych przez najuboższą część społeczeństwa.

2,2 mld zł wyniesie koszt termomodernizacji w najbliższych 10 latach

Pomoc może mieć formę premii na remont połączony z termomodernizacją i pokryje połowę kosztów przedsięwzięcia. W przypadku budynków objętych ochroną konserwatora suma ta może być podniesiona do 60 proc. O premię będą mogły ubiegać się także wspólnoty mieszkaniowe, w których gmina ma większościowy udział, co dziś nie jest możliwe.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie