Grupa ITI wraz z Canal+ są właścicielami N-Vision, która na etapie rozliczenia umowy będzie posiadała bezpośrednio i pośrednio, poprzez Polish Television Holding B.V., w przybliżeniu 52,7 proc. wyemitowanych akcji TVN z prawem głosu.

TVN podał, że Southbank Media przejmie zobowiązania wynikające z obligacji 11 proc. oraz 12 proc. Senior PIK Toggle Notes o wartości nominalnej 300 mln euro wyemitowanych przez Polish Television Holding oraz z obligacji Senior Notes 7,375 proc. i 7,875 proc. o wartości nominalnej 540 mln euro wyemitowanych przez TVN Finance III.

TVN poinformował, że zamknięcie umowy uzależnione jest od spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania zgód regulacyjnych.

Doradcami finansowymi grupy ITI oraz grupy Canal+ są J.P. Morgan Limited i Bank of America Merrill Lynch, a za doradztwo prawne odpowiadają kancelarie Weil, Gotshal & Manges oraz Orrick, Herrington & Sutcliffe. Nomura International jest wyłącznym doradcą finansowym TVN.

Scripps Networks to amerykańska sieć telewizyjna, dystrybutor kanałów telewizyjnych, w tym między innymi HGTV, Food Network, Travel Channel, DIY Network, Cooking Channel, Fine Living i Asian Food Channel. Kanały grupy docierają do ponad 220 mln abonentów w blisko 180 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku, w Ameryce Południowej oraz na Karaibach.