W 2015 roku system cyfrowy Polskiego Radia będzie obejmował ponad połowę kraju. Zapewniał o tym w Radiu 24 prezes Andrzej Siezieniewski.

Polskie Radio od 1 Października można odbierać za pomocą technologii cyfrowych. Na razie sygnał dociera do Warszawy i aglomeracji śląskiej. Na przełomie roku dojdą jednak 4 kolejne województwa.

Proces cyfryzacji radia szacowany jest na 5 lat. Jednak uwzględniając ciągle postępującą technologie, czas ten może ulec zmianie.

Do odbioru sygnału cyfrowego potrzebny jest aparat, wyposażony w technologię DAB. Umożliwia ona nie tylko lepszą jakość dźwięku, ale również przesyłanie informacji uzupełniających. Mogą to być zarówno informacje o emitowanych utworach, ich twórcach i wykonawcach, jak i o osobach przygotowujących, czy prowadzących program.

Polskie Radio planuje umieszczenie na platformie cyfrowej 12 kanałów. 10 z nich stworzy rozgłośnia centralna, czyli Polskie Radio SA, a dwa radiostacje lokalne. Wśród 10 kanałów ogólnopolskich pięć będą stanowić stacje nadawane dziś w systemie analogowym. Z pozostałych pięciu dwa działają już dziś: kanał informacyjny Polskie Radio 24 oraz kanał muzyczny Rytm. Wkrótce powstanie też między innymi radio Retro, radio dla dzieci i rodziców oraz kanał edukacyjny Eureka.