Szef Rady Jan Dworak, mówił dziś w Sejmie, że gremium, któremu przewodniczy, pozytywnie ocenia projekt Polskiego Radia. Do omówienia pozostały jedynie szczegółowe kwestie. Rada chce, by przy cyfryzacji radia przyjąć model zastosowany przy telewizji publicznej. Chodzi o to, by zasadnicze kwestie ująć w ustawie. Po zakończeniu cyfryzacji telewizyjnej, zostaną uwolnione radiowe częstotliwości przewidziane na przyszłe radio cyfrowe. Radiofonia cyfrowa - zapewnia prezes Dworak - będzie tańsza, lepiej dostępna, będzie też miała szerszą ofertę usług.

Jan Dworak dobrze ocenił współpracę z zarządami publicznego radia i telewizji. Jak mówił, doszło do stabilizacji organów zarządzających tymi spółkami. To z kolei sprzyja podnoszeniu standardów zarządzania i standardów programowych. Jan Dworak mówił też, że Polska ma demokratyczny system mediów, w których trwa nieskrępowana debata, umożliwiające swobodne kształtowanie poglądów.

Jan Dworak w Sejmie przedstawiał sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W maju przyjął je Senat. Dziś podczas debaty za odrzuceniem sprawozdania opowiedzieli się jedynie posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski.