Szykuje się prawdziwa rewolucja w należącej do Grzegorza Hajdarowicza Grupie Gremi. Już wkrótce należące do niej tytuły prasowe zostaną podzielone na dwa niezależne wydawnictwa. Planowane są również grupowe zwolnienia, które mogą objąć nawet do 157 osób.

Od 1 października "Rzeczpospolita", "Gazeta Giełdy Parkiet", tygodnik "Bloomberg Businessweek" oraz miesięcznik "Sukces" trafią w ręce spółki Gremi Communications. Pozostałe, mniej rentowne tytuły prasowe, tj. tygodnik "Uważam Rze" oraz miesięcznik "Uważam Rze Historia" pozostaną w spółce Gremi Media, która zmieni swoją nazwę na Uważam Rze. W ramach cięcia kosztów, pracownicy tej spółki przeniosą się do biur w podwarszawskim Raszynie.

Nie ma wątpliwości, że ostatnie zmiany w Grupie Gremi oznaczają powolne wycofywanie się Grzegorza Hajdarowicza z projektu "Uważam Rze". Podczas gdy w ubiegłym roku sprzedaż czasopisma wyniosła ponad 132 tysiące egzemplarzy, w pierwszym półroczu br. było to zaledwie nieco ponad 20 tysięcy egzemplarzy. Ten ogromny spadek sprzedaży związany jest ze zmianami w redakcji tygodnia, do których doszło w wyniku zwolnienia jego dotychczasowego redaktora naczelnego Pawła Lisickiego.

Zmiany w grupie Gremi oznaczają również cięcia etatów. Grupowe zwolnienia w spółkach mogą objąć nawet 157 osób.