statystyki

Mimo pandemii rośnie sprzedaż smartfonów

autor: Elżbieta Rutkowska04.11.2020, 08:02; Aktualizacja: 04.11.2020, 08:02
W ujęciu globalnym III kw. br. należał do spadkowych. Według obliczeń firmy Canalys do sklepów trafił 1 proc. smartfonów mniej niż w ub.r.

W ujęciu globalnym III kw. br. należał do spadkowych. Według obliczeń firmy Canalys do sklepów trafił 1 proc. smartfonów mniej niż w ub.r.źródło: ShutterStock

Obsługa technologii 5G kusi niektórych nabywców, ale nie decyduje jeszcze zwykle o zakupie urządzenia.

W ujęciu globalnym III kw. br. należał do spadkowych. Według obliczeń firmy Canalys do sklepów trafił 1 proc. smartfonów mniej niż w ub.r. Ale polskie sklepy z elektroniką informują o wzrostach sprzedaży.

– To jest dobry rok w naszej branży – stwierdza Kamil Szwarbuła, rzecznik X-kom.pl. Sklep spodziewa się lepszego wyniku sprzedaży smartfonów niż w 2019 r. – I lepszego, niż prognozowaliśmy na początku roku – dodaje Szwarbuła. O dwucyfrowej dynamice wzrostu rok do roku informuje Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert. Z kolei Komputronik notuje kilkunastoprocentowy wzrost liczby sprzedanych urządzeń i nieco niższy, ale także dwucyfrowy wzrost obrotów.

– Różnica ta wynika z obniżenia średniej ceny sprzedaży – wyjaśnia Filip Kałas, dyrektor dywizji w Komputroniku. – Jest to głównie efekt zmian udziałów poszczególnych producentów na rynku. W ostatnich miesiącach najwięcej zyskała marka Xiaomi, która ma telefony w atrakcyjnych przedziałach cenowych. Najbardziej stracił Huawei, bo ze względu na sankcje nałożone przez rząd amerykański i brak możliwości korzystania z usług Google’a zawęził swoją ofertę – wylicza.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane