statystyki

TVP jednak pomoże reporterom na Białorusi

autor: Michał Potocki, Barbara Sowa09.05.2017, 08:00; Aktualizacja: 09.05.2017, 08:24
Represje w największym stopniu dotknęły dziennikarzy wideo.

Represje w największym stopniu dotknęły dziennikarzy wideo.źródło: ShutterStock

Organizacje medialne od marca odnotowały 132 przypadki represjonowania dziennikarzy. Na celowniku znalazł się m.in. Biełsat.

TVP nie chciała pomóc finansowo własnym współpracownikom represjonowanym na Białorusi. Dopiero po tym, jak sprawą zainteresowali się nasi dziennikarze, a szefowa Biełsatu opisała ją w mediach społecznościowych, rozwiązanie udało się znaleźć. Od marca białoruscy dziennikarze są regularnie skazywani na grzywny i kary aresztu za wykonywanie działalności reporterskiej.

„Zostały już podjęte działania mające na celu pomoc prawną i finansową represjonowanym dziennikarzom. Ze względu na bezpieczeństwo zaangażowanych w działania osób Telewizja Polska nie może na razie podać dalszych szczegółów” – poinformowało nas wczoraj biuro prasowe spółki. – TVP zapowiedziała, że przekaże darowiznę na specjalne subkonto Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które pomoże bezpośrednio zainteresowanym – mówi dyrektor Biełsatu Agnieszka Romaszewska-Guzy.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane