Zakup mieszkania niezmiennie pozostaje jedną z najbardziej stabilnych form lokowania kapitału. Na popularności zyskują wysokiej klasy, atrakcyjnie zlokalizowane w prężnie rozwijających się ośrodkach miejskich, nowoczesne apartamenty i mieszkania o dużym metrażu i podwyższonych współczynnikach energooszczędności. Taka inwestycja jest często najważniejszą decyzją finansową w życiu, dlatego niezmiernie istotnym jest wybór właściwego dewelopera.

Jedną z takich najbardziej doświadczonych polskich firm na rynku w tym zakresie jest przedsiębiorstwo Budlex, które na przestrzeni minionych 34 lat wybudowało 8 tys. mieszkań m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu i Olsztynie.

Nowe budownictwo mieszkaniowe w Polsce systematycznie wypełnia luki w zapotrzebowaniu na nowoczesną ofertę, będącą alternatywą wobec tzw. wielkiej płyty, która była dominującym trendem w drugiej połowie ub. wieku. – Dziś obserwujemy duże ożywienie na rynku nowych mieszkań. Klienci i inwestorzy, ale też banki, nadrabiają spowolnienie spowodowane pandemią. Oferta kredytowa jest bardzo atrakcyjna, a inflacja sprawia, że wolimy inwestować w wysokiej jakości produkty mieszkaniowe, zamiast w lokaty. – Nasza oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego konsumenta – zaznacza Małgorzata Mellem, Wiceprezes Zarządu Budlex Sp. z o.o., firmy, która od lat wyznacza trendy w budownictwie i obsłudze realizacji inwestycji, będąc gwarantem ich bezpieczeństwa. Od samego początku działalności firma wykracza poza standardową realizację budownictwa mieszkaniowego. Już na początku lat 90. dużą wagę przykładała do ładu przestrzennego i podwyższonego standardu oferty. Jako jedna z pierwszych w Polsce oddała do użytku apartamentowce z garażami podziemnymi, tarasami na dachu, portierniami i kortami tenisowymi. Z kolei w zakresie bezpieczeństwa inwestycji, Budlex był pierwszym w kraju deweloperem, który wdrożył rachunek powierniczy, zabezpieczający środki osób kupujących mieszkanie (tzw. poduszka bezpieczeństwa).

Oferta Budlexu obejmuje inwestycje z przestronnymi mieszkaniami w nowoczesnych i stylowych apartamentowcach. – Dziś oprócz tego, że trzeba budować ładnie i dobrze, należy to robić w dbałości o środowisko. Klienci oczekują energooszczędności, zwracają dużą uwagę na ekonomikę eksploatacji. Mieszkanie w kilkudziesięcioletnim bloku w Polsce jest przeciętnie 6-krotnie bardziej energochłonne, niż te współczesne. Będziemy utrzymywać ten trend, ponieważ długofalowym celem jest całkowita zeroemisyjność budynków. Chcemy, aby każda nasza inwestycja była neutralna klimatycznie – zaznacza Małgorzata Mellem.

Mieszkania „marki Budlex” od lat cechuje zastosowanie możliwie największej ilości rozwiązań proekologicznych – zautomatyzowane systemy nawadniania, duże powierzchnie biologicznie czynne z nasadzeniami retencjonującymi wodę i pochłaniającymi zanieczyszczenia, energooszczędne oświetlenie LED, systemy fotowoltaiczne. – Nasze inwestycje to również innowacyjne rozwiązania, usprawniające i uprzyjemniające codzienne życie, jak przywoływanie wind z mieszkania, aplikacje monitorujące zużycie mediów, podgrzewane podjazdy, czy emisja muzyki i zapachów w częściach wspólnych budynków.

Budlex zajmuje dziś stabilną pozycję w branży w Polsce. Firma jest rozpoznawalna i cieszy się niezmiennie dobrą opinią, zwłaszcza w regionie Torunia i Bydgoszczy, skąd wyrosła i gdzie zdobywała pierwsze doświadczenia. Kilka lat temu firma weszła na rynek warszawski, oddając do użytku m.in. jedną ze swoich sztandarowych dziś inwestycji „Apartamenty przy Morskim Oku”, w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Obecnie debiutuje w Olsztynie, gdzie realizuje swoje pierwsze inwestycje w tym mieście.

Trzy dekady doświadczeń Budlex zobowiązują, zwłaszcza, że te lata są pasmem sukcesów rynkowych. Są one wynikiem bezwzględnie uczciwego i etycznego podejścia do klientów, kontrahentów oraz najwyższej jakości oferty produktów i usług. To obliguje do kolejnych działań wykraczających poza zasadniczy cel każdej firmy, jakim jest utrzymanie dobrej kondycji finansowej i rozwój. Budlex jest przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie – uczestniczył aktywnie w szczycie klimatycznym TOGETAIR 2021, wspiera osoby potrzebujące, jest też partnerem projektu Empty Space fundacji Habitat for Humanity, którego celem jest przekształcanie pustostanów na mieszkania i przekazywanie ich na zasadach najmu społecznego młodzieży opuszczającej domy dziecka, samotnym matkom oraz osobom w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku uda się w ten sposób wyremontować 7 pustostanów w Warszawie i 3 na Górnym Śląsku.

Niemniej ważne dla firmy są społeczne aspekty wewnątrz przedsiębiorstwa. – Jako organizacja zwracamy szczególną uwagę na potrzeby naszych pracowników i ich rozwój. Dbamy o partnerskie relacje, przestrzegamy zasady work-life balance, co z kolei doskonale koresponduje z naszą strategią wobec wyzwań, jakie stawiane są przez gospodarkę nowoczesnym przedsiębiorstwom budowlanym, zwracającym szczególną uwagę na wdrażanie najwyższej jakości rozwiązań, zwłaszcza w zakresie ochrony środowiska, zrównoważonej gospodarki zasobami ziemi i energooszczędności – podkreśla M. Mellem.

Joanna Chrustek, Jacek Majewski

ikona lupy />
foto: materiały prasowe