statystyki

AC wykupione, a odszkodowania za ukradzione auto nie ma. Co robić?

autor: Anna Ochremiak04.07.2014, 07:15; Aktualizacja: 04.07.2014, 09:25
Kradzież samochodu

Kradzież samochoduźródło: ShutterStock

W marcu skradziono nam samochód z parkingu przed blokiem – opowiada pani Irena. – Oczywiście z mężem zgłosiliśmy to policji i ubezpieczycielowi. Śledztwo szybko się zakończyło, a że na szczęście wykupiliśmy AC, zaczęliśmy kompletować dokumenty, aby otrzymać odszkodowanie. Nadzieje jednak zawiodły.

Kiedy zbliżał się 30-dniowy termin, w którym towarzystwo ubezpieczeniowe miało wydać decyzję o odszkodowaniu, pani Irena dostała pismo, że brakuje kluczowych dokumentów. Jak się okazało, po kilku dniach cudownie się znalazły. Nic dziwnego, bo wszystkie były wysłane razem. Wtedy nasi czytelnicy zaczęli szukać na forach internetowych informacji, czy ktoś miał podobne kłopoty. Okazało się, że mnóstwo osób, ponieważ firmy ubezpieczeniowe – tak twierdzili internauci na forach – jeśli znajdą jakiekolwiek przesłanki do tego, aby nie wypłacić odszkodowania z AC, to z nich skorzystają.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane