statystyki

Na wdrożenie frankowych rekomendacji trzeba poczekać

autor: Łukasz Wilkowicz23.01.2017, 16:00
frank szwajcarski-moneta-wykres

Do KNF należeć będzie wprowadzenie rekomendacji dotyczącej restrukturyzacji kredytówźródło: ShutterStock

Niektóre z zalecanych przez KSF rozwiązań mających poprawić sytuację frankowiczów zostaną wprowadzone dopiero pod koniec roku.

 „W opinii Narodowego Banku Polskiego działania rekomendowane przez KSF powinny być wprowadzane w życie tak szybko, jak to możliwe, jednakże z zachowaniem wymaganych prawem terminów, odpowiedniej sekwencji oraz wykonania odpowiednich analiz dotyczących ich wpływu na rynek” – poinformował DGP bank centralny, zapytany o termin wdrożenia zaleceń. Komitet Stabilności Finansowej, w skład którego wchodzą szefowie Narodowego Banku Polskiego, resortu finansów, Komisji Nadzoru Finansowego i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, dla rozwiązania problemu kredytów frankowych chce m.in. podniesienia wagi ryzyka dla tego typu należności w bankach, zmian w ustawie o Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, wprowadzenia do wymagań kapitałowych nowego bufora ryzyka systemowego czy opracowania przez KNF nowej rekomendacji dotyczącej restrukturyzacji kredytów walutowych.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Cześć(2017-01-24 20:08) Zgłoś naruszenie 30

    Tak robią żeby nic nie zrobić. Banki rządzą i nawet prezes wszystkich prezesów czuje się za mały żeby im podskoczyć. Myślę że wszyscy frankowicze będą pamiętali przy urnach o niemocy jaka nagle ogarnęła najważniejszych polityków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane