statystyki

Na wdrożenie frankowych rekomendacji trzeba poczekać

autor: Łukasz Wilkowicz23.01.2017, 16:00
frank szwajcarski-moneta-wykres

Do KNF należeć będzie wprowadzenie rekomendacji dotyczącej restrukturyzacji kredytówźródło: ShutterStock

Niektóre z zalecanych przez KSF rozwiązań mających poprawić sytuację frankowiczów zostaną wprowadzone dopiero pod koniec roku.

 „W opinii Narodowego Banku Polskiego działania rekomendowane przez KSF powinny być wprowadzane w życie tak szybko, jak to możliwe, jednakże z zachowaniem wymaganych prawem terminów, odpowiedniej sekwencji oraz wykonania odpowiednich analiz dotyczących ich wpływu na rynek” – poinformował DGP bank centralny, zapytany o termin wdrożenia zaleceń. Komitet Stabilności Finansowej, w skład którego wchodzą szefowie Narodowego Banku Polskiego, resortu finansów, Komisji Nadzoru Finansowego i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, dla rozwiązania problemu kredytów frankowych chce m.in. podniesienia wagi ryzyka dla tego typu należności w bankach, zmian w ustawie o Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, wprowadzenia do wymagań kapitałowych nowego bufora ryzyka systemowego czy opracowania przez KNF nowej rekomendacji dotyczącej restrukturyzacji kredytów walutowych.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Cześć(2017-01-24 20:08) Zgłoś naruszenie 30

    Tak robią żeby nic nie zrobić. Banki rządzą i nawet prezes wszystkich prezesów czuje się za mały żeby im podskoczyć. Myślę że wszyscy frankowicze będą pamiętali przy urnach o niemocy jaka nagle ogarnęła najważniejszych polityków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane