statystyki

O ile wzrosną rachunki w Enerdze i Enei? Prezes URE zatwierdził taryfy

autor: Julita Żylińska31.12.2019, 07:44; Aktualizacja: 31.12.2019, 07:45
smutek-rachunki-kredyty

smutek, rachunki, kredytyźródło: ShutterStock

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy dla kolejnych dwóch sprzedawców energii: Enei i Energi.

Rachunki za prąd wzrosną u nich odpowiednio o 12,2 i 11,3 proc., z tym że na wniosek Enei jej taryfa obowiązuje tylko do 31 marca 2020 r. Taryfy dla Energi i zatwierdzona przed świętami dla Tauronu (z ok. 12-proc. wzrostem) – do końca 2020 r. „W wyniku wnioskowanych przez przedsiębiorców, a zatwierdzonych przez prezesa URE nowych taryf rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe o ok. 9 zł miesięcznie” – czytamy w informacji urzędu.

Wciąż trwa postępowanie w sprawie cen energii dla indywidualnych klientów Polskiej Grupy Energetycznej. Do jego zakończenia spółka musi rozliczać się z klientami na podstawie ostatniej stawki zatwierdzonej przez szefa URE, czyli taryfy na 2018 r. PGE, podobnie jak Enea może chcieć skorzystać z furtki, jaką jest trzymiesięczna taryfa, by dać sobie możliwość powrotu do tematu w razie zmian na rynku energii. Gdyby nie udało się wynegocjować z URE większej podwyżki na dalszą część roku, wówczas od kwietnia obowiązywałyby już nie stawki z 2018 r., ale z I kw. 2020 r.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie