statystyki

Sprawdzają kolejne transakcje JSW

autor: Karolina Baca-Pogorzelska27.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 27.08.2019, 08:59
Siedziba CBA

Siedziba CBAźródło: ShutterStock

Służby zainteresował zakup Przedsiębiorstwa Budowy Szybów za ponad 200 mln zł – wynika z informacji DGP.

W ubiegłym tygodniu napisaliśmy, że agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w porozumieniu z Prokuraturą Regionalną w Katowicach zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych w spółkach córkach JSW oraz w centrali firmy. Chodziło m.in. o umowy z firmami z Niemiec i Szwajcarii. W tym samym czasie CBA poprosiło również JSW i firmę Primetech (dawny Kopex, kontrolowany przez producenta maszyn górniczych – grupę Famur) o dokumenty związane z zakupem przez JSW Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz). Nieoficjalnie potwierdziliśmy, że strony przekazały dokumenty. Sprawa jest o tyle ciekawa, że zgodę na zakup przez JSW firmy zajmującej się budową kopalnianych szybów wydało walne zgromadzenie – ani jeden właściciel akcji na walnym nie wstrzymał się od głosu ani nie był przeciw.

– Minister energii Krzysztof Tchórzewski bardzo temu kibicował, bo pieniądze z tej transakcji zgodnie z umową nie wpływały do sprzedającego, podmiotu prywatnego, a do banków, w tym państwowych, na spłatę zadłużenia PBSz – tłumaczy nam osoba znająca sprawę.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie