statystyki

Sprawdzają kolejne transakcje JSW

autor: Karolina Baca-Pogorzelska27.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 27.08.2019, 08:59
Siedziba CBA

Siedziba CBAźródło: ShutterStock

Służby zainteresował zakup Przedsiębiorstwa Budowy Szybów za ponad 200 mln zł – wynika z informacji DGP.

W ubiegłym tygodniu napisaliśmy, że agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w porozumieniu z Prokuraturą Regionalną w Katowicach zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych w spółkach córkach JSW oraz w centrali firmy. Chodziło m.in. o umowy z firmami z Niemiec i Szwajcarii. W tym samym czasie CBA poprosiło również JSW i firmę Primetech (dawny Kopex, kontrolowany przez producenta maszyn górniczych – grupę Famur) o dokumenty związane z zakupem przez JSW Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz). Nieoficjalnie potwierdziliśmy, że strony przekazały dokumenty. Sprawa jest o tyle ciekawa, że zgodę na zakup przez JSW firmy zajmującej się budową kopalnianych szybów wydało walne zgromadzenie – ani jeden właściciel akcji na walnym nie wstrzymał się od głosu ani nie był przeciw.

– Minister energii Krzysztof Tchórzewski bardzo temu kibicował, bo pieniądze z tej transakcji zgodnie z umową nie wpływały do sprzedającego, podmiotu prywatnego, a do banków, w tym państwowych, na spłatę zadłużenia PBSz – tłumaczy nam osoba znająca sprawę.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie