statystyki

Zagrodziliśmy drogę węglowi z Donbasu

autor: Michał Potocki, Karolina Baca-Pogorzelska29.10.2018, 07:50; Aktualizacja: 29.10.2018, 07:57
węgiel DRZEWNY

Klimkin potwierdził nasze informacje o postępowaniu, które w sprawie donbaskiego antracytu prowadzą władze w Ankarze.źródło: ShutterStock

Nasi rozmówcy twierdzą, że przez Białoruś do Polski trafia coraz mniej antracytu z obszarów okupowanych.

Mamy kolejne potwierdzenie informacji, że po naszych tekstach zmalał strumień antracytu sprowadzanego do Polski koleją z okupowanej przez Rosję części Zagłębia Donieckiego. Szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin w odpowiedzi na nasze pytania potwierdza, że artykuły DGP pomagają w walce z procederem, z którego środki częściowo finansują budżety objętych zachodnimi sankcjami samozwańczych republik ludowych Donbasu.

Klimkina zapytaliśmy o donbaski węgiel podczas ubiegłotygodniowego seminarium zorganizowanego przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w Warszawie. – Wszystkie informacje z waszego śledztwa są dla nas cenne. Wykorzystujemy je do dyplomatycznych nacisków na Komisję Europejską. To struktura, która działa wolniej niż Stany Zjednoczone (w przeciwieństwie do Brukseli Waszyngton nałożył sankcje na bohaterów naszych tekstów – red.), więc tym bardziej doceniamy waszą pracę – odpowiedział szef ukraińskiej dyplomacji. Klimkin dodał, że gospodarka okupowanego Donbasu polega obecnie niemal wyłącznie na wywozie węgla i innych surowców. – Dla tego regionu nie ma przyszłości, jeśli pozostanie pod rosyjską okupacją – mówił minister.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Kresowiak(2018-10-29 21:51) Zgłoś naruszenie 21

    Banderowca macie w gazecie, co szkodzi polskiej gospodarce. W Polsce nie ma tego węgla energetycznego, zaś zapotrzebowanie przemysłu jest duże. Ukraina nie płaci emerytom z Donbasu od 4 lat, ludzie ci muszą z czegoś żyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie