statystyki

Wreszcie wiadomo, jaką część emerytury ZUS przekaże syndykowi

autor: Joanna Śliwińska27.08.2020, 06:01; Aktualizacja: 27.08.2020, 09:21
emeryt emerytura senior seniorzy

Jednym z jej celów było rozwiązanie kilku problemów prawnych, z którymi boryka się ZUS. Chodziło m.in. o wysokość potrąceń ze świadczeń emerytalno-rentowych dokonywanych na żądanie syndyka masy upadłościźródło: ShutterStock

Weszły w życie przepisy ujednolicające postępowanie zakładu w takich przypadkach. Dotychczas nie było dokładnych regulacji, ile można potrącić ze świadczenia.

30 lipca weszły w życie przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (dalej: ustawa emerytalna) zmieniające zasady dokonywania potrąceń z emerytur i rent. Zmiany zostały wprowadzone ustawą z 11 września 2019 r. o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw.

Problem do rozwiązania


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • kiniaa(2020-09-08 09:24) Zgłoś naruszenie 11

    Ale jeśli nasza emerytura zapowiada się niska, bo należy korzystać z takich programów jakim są pracownicze plany kapitałowe. Głównie z tego względu, że widząc emerytury rodziców, wiem, że ja lepiej mieć nie będę miała. W tym programie bez wysiłku i z pomocą pracodawcy mogę odłożyć znacząca sumę na ten okres życia i mieć po prostu łatwiej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane