statystyki

Oszczędności w PPK nie podzielą losu pieniędzy z OFE

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki18.04.2018, 07:07; Aktualizacja: 18.04.2018, 08:05
Lęk przed „powtórką z rozrywki” był tak silny, że w ustawie ma się znaleźć dodatkowe zabezpieczenie.

Lęk przed „powtórką z rozrywki” był tak silny, że w ustawie ma się znaleźć dodatkowe zabezpieczenie.źródło: ShutterStock

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych będzie miała zapis mówiący o prywatnym charakterze zgromadzonych tam pieniędzy.

Konferencja uzgodnieniowa w sprawie pracowniczych planów kapitałowych trwała przez cały poniedziałek. Ze względu na to, że do projektu ustawy o PPK zgłoszono aż 1081 uwag, nadal są one analizowane. Ostateczne decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu. Jednak udało nam się dowiedzieć, co na pewno z niego wypadnie, zostanie zmienione lub dopisane.

Najważniejsza sprawa: – W ustawie znajdą się zapisy potwierdzające, że środki odprowadzane w ramach składki na PPK są własnością prywatną. To wyjście naprzeciwko oczekiwaniom partnerów społecznych – mówi nam osoba zaangażowana w prace nad projektem.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Kecaj(2018-04-18 08:47) Zgłoś naruszenie 60

    Cytuję: "W ustawie znajdą się zapisy potwierdzające, że środki odprowadzane w ramach składki na PPK są własnością prywatną." Tylko kto zabroni przedstawicielom "suwerena" zmienić w ciągu trzech dni zapisy ustawy , nawet wbrew opiniom centrum legislacyjnego ?

    Odpowiedz
  • odwieczna zasada świętych mężów i patriotów(2018-04-22 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Baju, baju, będziemy w raju

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane