Projektowane przepisy pozwolą na walkę z nieprawidłowościami w tym sektorze. Szczegóły podczas konferencji prasowej przekazali premier Mateusz Morawiecki i minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Tak jak zapowiadaliśmy kilka tygodni temu, bardzo intensywnie pracowaliśmy nad rozwiązaniami w zakresie gospodarki odpadami – mówił premier Morawiecki.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk przedstawił założenia najważniejszych zmian, które spowodują lepszą kontrolę podmiotami zbierającymi, magazynującymi i przetwarzającymi odpady. Nowe regulacje wzmocnią także Inspekcję Ochrony Środowiska, pozwalając jej skuteczniej wykrywać i zwalczać nadużycia w tym zakresie.

Zaproponowane przez nas rozwiązania mają zabezpieczyć i uporządkować system gospodarki odpadami – mówił minister Kowalczyk.

Mam nadzieję, że przepisy z tzw. pakietu odpadowego, po uchwaleniu przez Parlament i podpisie Prezydenta, wejdą w życie 1 września – podkreślał minister środowiska.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o planowanych zmianach https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/walka-z-patologiami-w-gospodarce-odpadami/.

Kliknij tutaj, aby pobrać prezentację na temat planowanych zmian (plik .pdf, 375 kB) https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/Aktualnosci/2018/Czerwiec_2018/Zmiany_legislacyjne_w_gospodarce_odpadami.pdf.