statystyki

Nauczyciele języków obcych mają 6 lat na uzupełnienie wykształcenia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot29.08.2014, 07:52; Aktualizacja: 29.08.2014, 07:53
Nauczyciel

Do nauczania języków obcych w przedszkolach jest uprawniona osoba, która może zajmować stanowisko nauczyciela w tych placówkach oraz legitymuje się świadectwem znajomości języka obcego w stopniu co najmniej podstawowymźródło: ShutterStock

Do nauczania języków obcych w przedszkolach jest uprawniona osoba, która może zajmować stanowisko nauczyciela w tych placówkach oraz legitymuje się świadectwem znajomości języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym.

Ale tylko do 31 sierpnia 2020 r. Do tego czasu musi ukończyć kurs kwalifikacyjny lub studia podyplomowe z zakresu wczesnego nauczania języka obcego.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • hgryhny(2014-08-30 16:45) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli osoba, która obecnie wkroczy na teren przedszkola, w 2020 roku będzie mieć 6 lat praktyki, ale to jest g... warte, bo musi mieć papierek... Różne ośrodki szkoleniowe, uniwersytety chyba msze zamawiają za te pomysły ministerstwa. Wywalić 3-5 tysięcy żeby robić to samo. I kto ma uczyć osobę mającą doświadczenie pracy z dziećmi? Kadra zzabiurkowa?

  Odpowiedz
 • g1(2014-08-31 22:08) Zgłoś naruszenie 00

  osoba z podstawową znajomością języka nie powinna nikogo uczyć, a tym bardziej nie dzieci, które bardzo szybko przyswoją sobie złą wymowę i wszystkie błędy takiego pseudo-lingwisty!!! nigdy nie spotkałam osoby która mówiłaby w pełni poprawnie znając tylko podstawy języka obcego. wara od dzieci i samemu się doszkalać.

  Odpowiedz
 • User(2014-08-29 21:33) Zgłoś naruszenie 00

  I znowu nauczyciel musi skończyć jakieś studia podyplomowe po prostu szał to będą fachowcy od języków obcych angliści, germaniści i inni. Albo ukończyć kurs kwalifikacyjny pewnie taki jak na zarządzanie placówką oświatową 3 miesięczny i można zostać dyrektorem szkoły.
  To jest czysta drwina z naszego społeczeństwa i naszych dzieci zaczynających początki z edukacją.
  Szkolnictwo idzie na dno a co mają począć te nasze małe dzieci i jak mają iść w przyszłość z jaką wiedzą ???

  Odpowiedz
 • hmmm(2014-10-10 19:42) Zgłoś naruszenie 00

  zapraszamy zatem wybitnych filologów języków obcych do pracy z przedszkolakami, które przychodzą z domu z umiejętnością pokazywania palcem, agramatyzmami w języku ojczystym i problemami artykulacyjnymi (i coraz częściej pampersami w wieku ponad 3 lat)...

  Odpowiedz
 • hmmm(2014-10-10 19:51) Zgłoś naruszenie 00

  pampersy nie mają ponad trzech lat, dzieci tak :))

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane