Egzaminy zawodowe: adwokacki i radcowski odbędą się dniach 11 – 13 marca 2015. Tegoroczną nowością jest brak zagadnień z etyki zawodowej – informuje Rzeczpospolita.

Pierwszego dnia kandydaci napiszą egzamin z prawa karnego. Drugi przeznaczony został na prawo cywilne, a w trzecim zmierzą się z zagadnieniami z prawa gospodarczego i administracyjnego. Egzamin, podobnie jak w roku poprzednim, okrojony został z pytań testowych. Wyjątkowo w tym roku aplikanci nie przystąpią do egzaminu z etyki zawodowej. To zwolnienie nie obejmie jednak przyszłorocznych zdających.

Do egzaminów zawodowych przystępować można z własnym komputerem. Komisja egzaminacyjna na miesiąc przed egzaminem informować będzie o koniecznych do spełnienia wymaganiach sprzętowych. W tym roku przewidziano możliwość wypożyczenia laptopa na czas egzaminu.

Jak informuje Rzeczpospolita, Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje wyposażoną w edytor tekstu aplikację egzaminacyjną, która ma blokować dostęp do zasobów komputera i uniemożliwić łączność z urządzeniami zewnętrznymi. Aplikację mają otrzymać wszyscy zdający na każdy dzień egzaminu. Same egzaminy mają trwać po 6 godzin pierwszego i drugiego dnia, a trzeciego – osiem godzin.

Opłata za przystąpienie do egzaminu wynosi 1,4 tys. zł.

Źródło: rp.pl